Są wygodne i wyjątkowo funkcjonalne. Wybieramy spodnie cargo

Jakub Góralczuk
26.05.2022 16:30
Pexels szorty cargo

Pexels szorty cargo (fot. Andrea Piacquadio)

Każdy moment na odświeżenie szafy jest dobry. Szczególnie, że po latach spodnie w fasonie cargo wracają do łask mężczyzn. Mimo luźniejszego kroju będą Ci służyć jako codzienne spodnie i pomogą stworzyć ciekawą stylizacje. Wybieramy modele polskiej marki!

 

Długie spodnie cargo

Choć każdy mężczyzna uwielbia spodnie jeansowe, tak z czasem nawet on potrafi się znudzić. Nie każdemu podobają się klasyczne chinosy ze względu na ich bardziej formalny charakter. Krój cargo od kilku lat coraz śmielej zagląda na półki sklepowe, ciesząc się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Nas to absolutnie nie dziwi. Ich powstanie związane jest z modą wojskową, która miała zapewniać żołnierzom przede wszystkim wygodę ruchu oraz schowanie niezbędnych akcesoriów na polu bitwy. Ich dzisiejsze reinterpretacje zachowują w sobie ich zalety, a jednocześnie spokojnie pozwalając na ich codzienne użytkowanie. Jeśli zdecydujesz się na fason jogger z lekko zwężaną nogawką, to podkreślą Twoje modne sneakersy, tworząc stylowy zestaw czy to z luźną bluzą, czy niezobowiązującą koszulą. Dla fanów klasycznych fasonów wyborem będzie za to prosta nogawka.

Krótkie spodenki cargo

Wszyscy uwielbiamy lekkie ubrania, szczególnie w wakacje. Podobnie jak w długim fasonie, popularne "cargosy" wyglądają równie świetnie w wydaniu krótkim. Taki model będzie naprawdę przewiewny w najcieplejsze dni. Najpopularniejszym materiałem użytym w spodniach cargo jest bawełna z domieszką elastanu. Takie połączenie zapewnia nieskrępowany ruch oraz wciąż pożądaną mnogość kieszeni. Często dodaje się do nich również włókna szybkoschnące, stając naprzeciw tym najbardziej aktywnym. Najlepiej wyglądają one w połączeniu z ovesize'owymi T-Shirtami, co wspólnie tworzy coraz  modniejszy od kilku sezonów styl gorpcore. Polega on na ubieraniu wygodnych, codziennych ubrań w barwach, które tak fascynują nas w przyrodzie - kolor pustynnego piasku czy odcień wody z górskiego potoku. Przejmując funkcjonalność od ubrań fanów długich szlaków czy biwaków, charakteryzuje się on wyglądem bardziej miejskim, zachowując właściwości outdoorowe. Jesteśmy jego wielkimi fanami, nosząc takie stylizacje na co dzień.

Pexels szorty cargoPexels szorty cargo fot. Katya Wolf

Uniwersalne spodnie

Niezależnie czy w planach masz wyjście do pracy czy pobyt na łonie przyrody, "cargosy" spełnią swoje zadanie, ciesząc Cię swoją uniwersalnością. Stąd poza miejscem na liczne akcesoria jest również inna nowinka techniczna. Ściągany poliesterowy pas trzyma spodnie w odpowiedniej pozycji bez konieczności dobrania paska. Równie dobrze wyglądają także w żywych kolorach, wpisując się w nurt gorpcore'u. Do tych z krótkimi nogawkami załóż sneakersy w fasonie "daddy shoes" i dłuższe, kolorowe skarpetki, a wyróżnisz się w tłumie stylem tak modnym poza granicami Polski. To będzie hit nadchodzącego lata!