Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020

Natalia Szyperek
28.09.2020 16:55
Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020

Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020 (Fot. Wojas)

"My joy in life is spending time in the factories" - mówił Manolo Blahnik. Wizerunek marki Wojas od lat budowany jest na jakości i rzemieślniczej tradycji. Nie dziwi więc fakt, że sesja promująca kolekcję jesień - zima 2020 w roku jubileuszu trzydziestolecia powstania, zorganizowana została w halach produkcyjnych firmy. W industrialnej scenerii powstały piękne zdjęcia oddające pasję i magię tworzenia.

Cała sesja została zrealizowana na terenie fabryki w Nowym Targu, która na jeden weekend została przekształcona w industrialną scenerię. Manufaktura, gdzie każdego dnia powstaje ponad 2000 par obuwia stała się tłem. Magazyny, szwalnie, montaże. Wszędzie tam z pasją i oddaniem, codziennie, setki ludzi pracują nad tym by powstał produkt najwyższej jakości, z której znana jest marka Wojas.

Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020 Fot. Wojas

          Ideą projektu stała się ilustracja cyklu tworzenia buta i jego triumfalny powrót  w finalnym wydaniu, na halę gdzie rodził się w pasjonującym procesie. Mnogość etapów  i przestrzeni gdzie odbywa się cały proces produkcji dostarczyły nieograniczoną ilość inspiracji dla twórców sesji. Można dostrzec wiele autentycznych rekwizytów, które w fantastyczny sposób pokazują jak bardzo złożony jest każdy etap powstawania butów. Wózki wypełnione komponentami i półproduktami nijak nie przypominają produktu ostatecznego, a jednak wspaniale komponują się z butami  prezentowanymi na nogach pięknej modelki. Malownicze ślady rdzy na przedmiotach wydają się być, tajemniczym jak hieroglify, zapisem historii tego miejsca. Ci którzy znają to miejsce od środka  potrafią odczytać całą ich treść, natomiast postronni obserwatorzy mogą się tylko inspirować. Niewątpliwie fabryka widziana oczyma artysty fotografa jest inna niż ta codzienna widziana oczyma pracowników, wypełniona szumem i stukotem maszyn. Z całą pewnością  jednak pozwala dostrzec piękno przestrzeni, przesiąkniętej pracą i pasją, przestrzeni w których rodzi się coś więcej niż buty, rodzi się duch marki. 

          Klienci, którzy są docelowymi odbiorcami kampanii, mają okazję poznać miejsce i sposób w jaki powstają ich buty. Równocześnie mogą odkryć serce firmy, w którym rodzą się wartości  takie  jak tradycja, jakość i pasja do butów.

Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020 Fot. Wojas

          Uzupełnieniem sesji zdjęciowej jest film, który powstawał w niearanżowanych, rzeczywistych przestrzeniach fabryki. W jeszcze większym stopniu odkrywa tajniki i sekrety tego fascynującego miejsca i obrazuje jego magiczną siłę. Niekończące się rzędy maszyn do szycia oddają ogrom ciężkiej mozolnej pracy, stosy wielobarwnych skór kojarzą się z komfortem i wygodą butów, które dopiero powstaną. Gra świateł i cieni zastanych w fabryce fantastycznie eksponuje energię hal produkcyjnych, energię która powstawała latami poprzez zaangażowanie i oddanie rzemieślników pracujących nad każdym modelem.

          Kolekcja, którą zapowiada ta wyjątkowa sesja to propozycja marki Wojas na nadchodzący sezon jesienno-zimowy. Ciepła kolorystyka scenografii, kontrastuje z zimnymi, szarymi barwami otoczenia.  Doskonale oddaje to nastrój i emocje nowej kolekcji przepełnionej jesienną paletą barw, wśród której o swoje zasłużone honorowe miejsce upomniała się jednak królowa czerń. Ta uznana i uniwersalna kolorystyczna klasyka w tym sezonie występuje w wielu odsłonach. Modele łączą w sobie  różne rodzaje skóry oraz faktury. W całej kolekcji czuć, że powstała w wyniku ciekawego spotkania mody i funkcjonalności.

Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020Polska marka zainspirowana słowami legendy - Wojas na sezon jesień/zima 2020 Fot. Wojas

          Sesja Wojas jest niesamowicie w punkt trafioną odpowiedzią na zaskakującą rzeczywistość, zastaną po 30 latach od powstania firmy. Marka pokazała że potrafi z szacunkiem dla przeszłości umieścić swoją wizję przyszłości w rzeczywistych realiach teraźniejszości. Ze zdjęć bije przede wszystkim autentyzm, autentyzm miejsca i czasu, niemożliwy do sztucznego wykreowania. Fabryka to industrialny  synonim piękna i wyraz polskiej jakości. Twórcy sesji potrafili wyeksponować energię i esencję wartości tkwiących w tych halach, wartości jakim hołduje marka Wojas od 30 lat.