Walizki - solidne i stylowe modele na długi i krótki urlop oraz na kolonie dla dziecka

31.07.2018 14:15
Walizki

Walizki (Shutterstock)

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, warto pomyśleć o odpowiedniej walizce. Która będzie najlepsze na wypad tanimi liniami, a która na długi urlop all-inclusive? Przejrzeliśmy oferty sklepów i wybraliśmy solidne oraz stylowe modele na różne typy wakacji.

Walizki w zestawach od Gino Rossi - duży rabat

W ciągu roku zdarzają się różne wyjazdy, nie tylko te długie wakacyjne, ale też weekendowe albo kilkudniowe. Wielkość walizki wpływa na komfort i koszt podróży, dlatego zawsze warto dostosować ją do aktualnych potrzeb. Podróżując tanimi liniami, najlepiej postawić na małą walizkę tzw. "kabinówkę". Można potraktować ją jako bagaż podręczny i dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Duże walizy przydają się natomiast podczas dalekich wypraw albo wakacji rodzinnych. Do takiej walizki mogą spakować się na przykład dwie osoby. Średniej wielkości walizka jest optymalna na tygodniowe podróże.

Walizki w zestawach od Gino RossiWalizki w zestawach od Gino Rossi Mat. partnera

Marka Gino Rossi przygotowała specjalną promocję na walizki w zestawach. Dodając w jednym zamówieniu trzy walizki (duża, średnia i mała) w jednym kolorze, otrzymasz rabat w wysokości 500 zł, a cena zestawu wyniesie 599 złotych. Pamiętaj jednak, że przy ewentualnym zwrocie którejś z walizek, rabat zostanie anulowany.

Masz problemy z pakowaniem? Zajrzyj do naszego artykułu: Wakacyjna walizka - jak ją spakować, by nie pominąć niezbędnych rzeczy?

Walizki na wakacjeWalizki na wakacje Shutterstock

Walizki w letnich kolorach

Wyraźne i letnie kolory walizek są atrakcyjne wizualnie, ale to nie jedyna zaleta. Jeśli masz bagaż w charakterystycznym kolorze, dużo łatwiej rozpoznać go na lotnisku. Może się to przydać zarówno przy wyjazdach grupowych, jak i indywidualnych. Podczas odbioru bagażu z taśmy zdarzają się pomyłki (większość turystów stawia na klasyczne kolory: szarość, czerń). Kolorowa walizka dużo bardziej rzuca się w oczy i trudniej pomylić ją z innymi. W sklepach znaleźliśmy ciekawe jednolite modele, a także walizki z nadrukiem!

Kolorowe walizki na wakacjeKolorowe walizki na wakacje Mat. partnerów

autor
Polecam, Agata Zielińska, redaktor
Jak dobrze wyglądać na plaży? Przygotuj swoje ciało i garderobę!

Jak dobrze wyglądać na plaży? Przygotuj swoje ciało i garderobę!

Na wakacjach chcemy czuć się pięknie i komfortowo, jednak nierzadko towarzyszą nam kompleksy - szczególnie wtedy, gdy idziemy na plażę, a nie jesteśmy w pełni zadowolone ze swojego wyglądu. Czas to zmienić! Przygotuj swoje ciało, wybierz odpowiedni strój i baw się dobrze!

Miękkie walizki

Miękkie walizki mają trzy wielkie zalety. Po pierwsze są elastyczne i łatwiej "upchnąć" w nich nadprogramowe rzeczy, niż w twardych modelach. Po drugie są lekkie, więc nie marnują cennych kilogramów, które możesz przeznaczyć na zabranie większej ilości bagażu. Po trzecie są ekonomiczne w przechowywaniu (zajmują mniej miejsca) ze względu na miękką formę. Największą wadą miękkich walizek jest natomiast to, że ciężko przewieźć w nich kruche i delikatne przedmioty. Zdecydowanie wygodniejsze są za to na wypady młodzieżowe - obozy i kolonie. Walizka o sportowym charakterze  dużo lepiej wpisze się w klimat takich wakacji i będzie wygodniejsza do przechowywaniu w schowkach czy podczas transportu.

Miękkie walizkiMiękkie walizki Mat. partnerów

Sekret torebki od Louis Vuitton - jej przeznaczenie miało być inne!

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • alinanowa

    0

    Jeżeli chodzi o bagaż rejestrowany to zdecydowanie polecam wybrać coś co wyróżni się z setek innych bagaży. Wtedy będziemy go widzieć z daleka. Jeżeli chodzi o bagaż podręczny to polecam wybrać lekki, to czy jest twardy czy miękki zależy od tego co będziemy w nim transportować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX