Atomówki bohaterkami najnowszej kolekcji torebek Sabriny Pilewicz

Kasia Żechowicz
22.06.2018 12:30
Sabrina Pilewicz - powerpuffgirls

Sabrina Pilewicz - powerpuffgirls (Mat. prasowe)

"A jaka jest twoja supermoc?" pyta Sabrina Pilewicz za pomocą najnowszej kolekcji stworzonej we współpracy z Cartoon Network. Torebki inspirowane są postaciami z filmu animowanego "Atomówki", w którym to dziewczynki obdarzone są wyjątkową siłą i ratują świat.

To wyjątkowy rok dla Atomówek, ponieważ obchodzą swoje 20 urodziny! Dokładnie 18 listopada 1998 roku miała miejsce światowa premiera pierwszego odcinka amerykańskiego serialu "The powerpuff Girls". Od tamtej pory Atomówki stały się kultowymi postaciami symbolizującymi siłę i zdeterminowanie płci pięknej. Kolekcja Sabriny Pilewicz, powstała z inspiracji tymi trzema wyjątkowymi postaciami, ma zachęcać kobiety do odkrywania własnej supermocy.

Sabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff GirlsSabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff Girls Mat. prasowe

Każda z proponowanych torebek odzwierciedla inny typ osobowości, reprezentowany przez daną Atomówkę i jej supermoc. Bójka (odpowiada jej torebka pomarańczowa) pracuje umysłem i lubi się uczyć. Walkę traktuje jako środek do celu, a nie konieczność. Bajka (torebka żółta) przypomina, jak ważna jest radość życia, zabawa, lecz przede wszystkim komunikacja i wzajemne wsparcie. Brawurka (torebka czarna) jest najbardziej waleczna spośród Atomówek, inspiruje kobiety do podejmowania wyzwań i odważnych decyzji oraz do sięgania po więcej. Jak wybrać spośród trzech torebek Sabriny? Wystarczy dopasować ją do własnej osobowości.

Sabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff GirlsSabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff Girls Mat. prasowe

Torebki z linii SPxPowerpuffGirls wyróżnia nie tylko przekaz, lecz również forma. Projektantka postawiła na modny w ostatnim czasie okrągły kształt torebek. Więcej o tym trendzie przeczytasz w artykule: Torebki z motywem koła - modny akcent w dodatkach na lato

Dostępne są dwa warianty torebek PowerpuffGirls: na eleganckim łańcuszku lub grubym pasie. Dla mniej odważnych klientek Pilewicz przygotowała modele bez podobizny Atomówek, ale w tym samym, oryginalnym kształcie.

Sabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff GirlsSabrina Pilewicz - kolekcja Powerpuff Girls Mat. prasowe

Sabrina Pilewicz to nie jedyna projektantka, która wykorzystuje w swoich kolekcjach odniesienia do ikon popkultury. Na podobnej estetyce bazuje włoska marka Moschino (kolekcje inspirowane Barbie, SpongeBobem, postaciami Looney Tunes), kierowana artystycznie przez amerykańskiego projektanta Jeremy'ego Scotta. Również w jego propozycjach pojawiły się Atomówki, a mowa o kolekcji wiosna-lato 2016. Postacie z kreskówek były też u Givenchy (słynny nadruk z Bambi Disneya), czy marki Iceberg (bluzy z Myszką Miki).

Bluza Moschino i koszulka Givenchy z postaciami z kreskówekBluza Moschino i koszulka Givenchy z postaciami z kreskówek Źródło: www.instagram.com/moschino/ www.instagram.com/ladydandy_vintageluxury/

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?


  

Więcej o: