Ciepłe rękawiczki - przegląd najładniejszych modeli

Adrianna Olejnik
29.11.2017 11:30
rękawiczki

rękawiczki (Fot. Pixabay)

Śnieg, deszcz i chłód - zadbaj o swoje dłonie, wybierając odpowiednie rękawiczki. Przygotowałyśmy zestawienie skórzanych i wełnianych modeli, które uratują cię w chłodne dni.

Ich historia sięga antyku. Już w starożytnym Egipcie rękawiczki były praktycznym dodatkiem - kobiety zakładały je na nasmarowane miodem i olejkami ręce. Rękawiczki pozwalały, by substancje odżywcze wchłonęły się i chroniły wypielęgnowane dłonie przed czynnikami zewnętrznymi. Grecy używali rękawiczek w czasie jedzenia. Z czasem zawędrowały do kościołów, służąc księdzu w czasie odprawiania mszy. W średniowieczu rękawiczki stały się symbolem wyzwania, kiedy rzucano je pod nogi przeciwnikowi lub ochrony i błogosławieństwa, gdy panna wręczała rękawiczkę starającemu się o jej względy młodzieńcowi.

W XIX wieku rękawiczki noszono na co dzień, wyróżniając już różne modele i ich zastosowanie. Słynne gwiazdy amerykańskiego kina w XX wieku wypromowały rękawiczki jako dodatek w stylu glamour - Rita Hayworth jako Gilda w filmie Charlesa Vidora, ściągając rękawiczkę, stworzyła jedną z najbardziej ikonicznych i erotycznych scen w historii kina. Dziś rękawiczki to modny dodatek, ale również użytkowy element jesiennych i zimowych stylizacji. By chronić ręce przed zimnem, warto sięgnąć po ciepłe modele wykonane ze skóry naturalnej (jeśli nosimy je do płaszczy i na eleganckie okazje) lub wełniane, które świetnie komponują się ze swetrami. 

Więcej o: