Męski zegarek: na jaki model zdecydować się w 2020 roku?

VN/DZ
24.03.2020 13:10
zegarek męski

zegarek męski (materiały prasowe)

Zegarek to stylowy dodatek dla każdego mężczyzny. Niektórzy uważają, że to jedyna akcpetowalna forma męskiej biżuterii. Uniwersalny, funkcjonalny, a przy tym elegancki, może się stać dopełnieniem wielu męskich stylizacji.

Męskie zegarki - jak dobrać idealny model?

Podobnie jak z ubraniami, tak i z wyborem zegarków bywa ciężko. Dobór odpowiedniego, a zarazem idealnego zegarka świadczy o świadomości stylu, dlatego nie warto decydować się na pierwszy lepszy model. Najlepiej brać pod uwagę kilka istotnych szczegółów. Czy potrzebny nam jest elegancki zegarek męski czy raczej sportowy? Zegarek do garnituru powinien być minimalistyczny, pozbawiony zbędnych elementów, jak wymyślne ozdoby i dodatkowe tarcze. Najlepiej sprawdzi się tutaj model na skórzanym czarnym pasku, z gładką tarczą i nowoczesnymi indeksami. Zegarek do garnituru powinien być w miarę możliwości płaski, aby mieścił się pod mankietami koszuli. Mniej formalne, aczkolwiek równie eleganckie, są zegarki z dodatkowymi funkcjami. Na rynku można znaleźć ich coraz więcej! Męskie zegarki z datownikiem, obrotową lunetą, subtarczami czy kolorowymi wskazówkami stają się ostatnio coraz bardziej modne. Tego typu akcesoria będą idealnym wyborem dla mężczyzn, którzy gustują w luźnym "smart casual". To doskonałe zegarki na co dzień - do koszuli i jeansów czy granatowej marynarki.

meski zegarekmeski zegarek fot. instagram adriatica

Zegarek na pasku czy na bransolecie?

Mogłoby się wydawać, że srebrna lub złota bransoleta jest bardziej formalna od skórzanego paska. Niestety jest tak nie jest. Zegarki męskie eleganckie powinny być na skórzanym, najlepiej czarnym, pasku. Bransolety zarezerwujmy raczej na nieformalne uroczystości. Moim zdaniem warto kupić zegarek ze zdejmowanym paskiem - wtedy łatwo możesz zmienić swoją "biżuterię" w zależności od okazji.

zegarekzegarek fot. instagram @adriatica

Mechanizmy zegarków - co warto o nich wiedzieć?

Decydując się na kupno męskiego zegarka na pasku, powinniśmy zwrócić też uwagę na jego mechanizm. To bardzo istotne, ponieważ to właśnie on "napędza" nasz zegarek. Mamy kilka rodzajów zegarków - najmniej pożądane są te najtańsze, czyli kwarcowe, zasilane baterią. Chociaż działają doskonale, wiele osób nie traktuje go jak "prawdziwych". Mówi się często, że tego typu zegarki "nie mają duszy". Zupełnie inaczej postrzegany jest zegarek mechaniczny. Jego sercem jest mechanizm, często absolutnie piękny i przypominający dzieło sztuki. Ostatnia propozycja to wersja luksusowa, bez wątpienia inwestycja na lata. To zegarek mechaniczny automatycznie nakręcany, który przetrwa wszystko - nakręca się, gdy wykonujemy ruchy nadgarstka.

 

Zegarki dla mężczyzn - trendy 2020

W tym roku jest naprawdę duży wybór męskich zegarków. Pamiętajmy - wysoka cena nie zawsze oznacza wysoką jakość - często płacimy jedynie za wytworny wygląd. Moim zdaniem warto zainwestować w średnią "półkę". Jeżeli zależy ci na jakości, postaw na dobre i znane brandy biżuteryjne. Polecane marki zegarków męskich eleganckich to m.in. Adriatica, Timex, Casio, Seiko, Festina, Skagen, czy Orient. Wśród niedrogich firm warto wyróżnić zegarki męskie Casio, które mają świetny stosunek ceny do jakości i są naprawdę piękne pod względem designu. W tym roku popularnym modelem zegarka będzie ten na brązowym czy czarnym skórzanym pasku. Dość duża tarcza współgra z subtarczami i efektownymi dodatkami, jak stoper, fluorescencyjne wskazówki czy datownik. Decydując się na męski zegarek, zastanów się, do czego chcesz go nosić. Jeśli potrzebny jest ci na co dzień - postaw na casualową, lekką wersję. Jeśli stawiasz na elegancki zegarek do garnituru, zdecyduj się na ponadczasowy model - klasyczny i minimalistyczny.