Czarne paznokcie nadają się na każdą okazję - sprawdź!

Klaudia Stawska
08.06.2017 09:00
Czarne paznokcie nadają się na każdą okazję

Czarne paznokcie nadają się na każdą okazję (fot. vk.com)

Czarne paznokcie wybieramy zazwyczaj na specjalne okazje lub imprezy, jednak sprawdzają się doskonale również na co dzień! Zobacz najmodniejsze inspiracje.

Czarne paznokcie - jaką techniką wykonać manicure?

Czarne paznokcie cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pasują na niemal każdą okazję. Są neutralne, ale jednocześnie bardzo wyraziste. Aby cieszyć się nienagannym manicurem warto jednak zastanowić się, w jakiej technice go wykonać i na jaki lakier się zdecydować. Paznokcie hybrydowe to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych wyborów, zwłaszcza, kiedy zależy nam na trwałym efekcie. Sprawdzają się niezależnie od długości płytki paznokcia, a efekt utrzymuje się kilka tygodni. Jeżeli jednak chcesz szybko cieszyć się dłuższymi paznokciami, postaw na czarne paznokcie żelowe. Na nie można również bez trudu nałożyć wzorki, które sprawią, że manicure będzie wyglądał zjawiskowo. Mniej popularną opcją są paznokcie akrylowe.

 

Poza tym możesz zdecydować się na różne rodzaje lakieru i techniki wykończenia. W ostatnim czasie hitem stały się paznokcie czarne matowe , do których wykonania potrzebny jest specjalny matowy lakier. Bez względu jednak, czy zdecydujesz się na mat czy połysk, pamiętaj, by położyć bazę pod lakier i top, który wykończy manicure. Czarny lakier może nieco trudno schodzić z paznokci, dlatego baza jest niezbędna, by uchronić płytkę paznokcia. Ponadto wydłuża ona trwałość nawet zwykłego lakieru.

Czarne paznokcie - inspiracje

Paznokcie czarne świetnie prezentują się samodzielnie, zarówno w wersji błyszczącej jak i matowej (bardzo modnej w ostatnim czasie). Ciekawym wyborem są również czarne paznokcie u nóg. Jeśli jednak uważasz, że czerń jest zbyt przytłaczająca, zwłaszcza wiosną czy latem, zdecyduj się na jedno ze stylowych połączeń:

  • paznokcie ombre czarne
  • paznokcie białoczarne
  • paznokcie czerwonoczarne
  • paznokcie różowoczarne
  • czarne paznokcie we wzory
  • czarne paznokcie z brokatem
  • paznokcie z czarnymi końcówkami lub kreskami
  • paznokcie czarne ze złotym lub srebrnym wzorem.

Czarne paznokcie - inspiracjeCzarne paznokcie - inspiracje kolaż avanti24 /fot. Total Beauty, mirlady.com, bestartnails.com, ink361.com, bestartnails.com, Danielle DiCarlo kolaż avanti24 /fot. Total Beauty, mirlady.com, bestartnails.com, ink361.com, bestartnails.com, Danielle DiCarlo

A może interesują Cie świąteczne paznokcie ?

Z czym łączyć czarny lakier?

Ogromną popularnością cieszą się czerwonoczarne paznokcie , czemu trudno się dziwić - czerń w połączeniu z czerwienią wygląda oszałamiająco. Na taki duet możemy zdecydować się zarówno na co dzień, jak i na randkę lub imprezę. Czarne paznokcie na wesele? Czemu nie! Czerń coraz częściej pojawia się na ślubach, ale my taki wyrazisty manicure polecamy stonować kreacją w jaśniejszym kolorze. Czarne paznokcie z wzorami będą dobrą propozycją na wieczór, ale sprawdzą się też na co dzień - o ile zdobienie nie jest zbyt krzykliwe. Poniżej przygotowałyśmy letnią stylizację, do której czarny lakier na paznokciach jest świetnym uzupełnieniem!

Z czym łączyć czarny lakier?Z czym łączyć czarny lakier? kolaż avanti24 /materiały partnerów /fot. instagram.com/karengnails/ kolaż avanti24 /materiały partnerów /fot. instagram.com/karengnails/

Czarne paznokcie a choroba

Niestety czasem nasze paznokcie czarnieją bez naszego udziału. Czarne paznokcie u nóg bywają objawem np. grzybicy paznokci. Warto udać się do podologa, specjalisty od chorób stóp i paznokci, w celu wyjaśnienia sytuacji. Czasami czernienie paznokci może być objawem zwykłych niedoborów składników pokarmowych, innym razem poważnej choroby, więc nie należy tego lekceważyć.

Więcej o: