Makijaż dzienny: jak go wykonać by przetrwał aż do wieczora?

Paulina Kruszewska-Zelman
26.01.2016 17:00
Makijaż dzienny

Makijaż dzienny (Shutterstock.com)

Makijaż dzienny to ważny element codziennych stylizacji. Wiele z Was skarży się, że twarz szybko zaczyna się świecić, cienie do powiek znikają lub gromadzą się w zagłębieniach, zaś tusz do rzęs odciska się pod oczami tworząc łatki niczym u misia pandy. Tego wszystkiego da się uniknąć!

Makijaż dzienny to element stylizacji, który często traktujemy po macoszemu. Tymczasem wystarczy niewiele wysiłku, by wyglądać perfekcyjnie przez cały dzień.

Baza pod podkład

Baza pod podkład przez wiele kobiet jest traktowana jako antidotum na świecącą się cerę. I słusznie. Kosmetyk przedłuży trwałość fluidu i wyrówna ewentualne zmarszczki lub pory. Ma też jednak swoje wady. Zdecydowana większość baz pod podkład w swoim składzie zawiera silikony. Jeśli używasz ich 1-2 razy w tygodniu na pewno nic się nie stanie. Stosowane codziennie sprawią, że po dwóch miesiącach cera może stać się szara, zmęczona i możesz zacząć mieć z nią problemy.

W makijażu dziennym znacznie bardziej opłaca się stawiać na dobrze dobrany podkład. Kosmetyki rozświetlające i nawilżające przeznaczone są do cery suchej. Produkty z informacją o idealnym kryciu niedoskonałości oraz bardzo długiej trwałości dostosowano do potrzeb cery tłustej. Każdy z nich będzie znacznie trwalszy, jeśli nałożysz je z pomocą gąbeczki, beauty blendera lub pędzla. Puder sypki to kosmetyk, który utrwali i zmatowi podkład.

Niewiele podkładów i pudrów w 100% spełnia swoje funkcje aż do wieczora. Wystarczy jednak wrzucić do torebki bibułki matujące. W ciągu dnia przyłóż je w wymagających zmatowienia miejscach i w ten sposób odśwież makijaż.

Makijaż dzienny, autor: Shutterstock.comMakijaż dzienny, autor: Shutterstock.com Makijaż dzienny, autor: Shutterstock.com Makijaż dzienny, autor: Shutterstock.com

Trwały makijaż oczu

Makijaż oczu przysparza nam wielu problemów. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie bazy pod cienie do powiek . Niestety jakość kosmetyków jest bardzo różna i znalezienie ideału czasami trwa. Przed zakupem możecie poszukać informacji o produkcie na znanych forach w internecie. Zamiennikami bazy pod cienie może być cień do powiek w kremie lub wodoodporna kredka do oczu. Ich kolor dobierz tak, by nie kolidował z odcieniem cieni do powiek.

Jak wybrać dobrą bazę do powiek? Już w drogerii możesz sprawdzić, czy ładnie podbija i wyostrza kolory cieni do powiek. Powinna też umożliwiać ich łatwe rozcieranie i łączenie ze sobą. Trzecią cechę niestety da się sprawdzić jedynie w codziennej praktyce - dobrej jakości baza pod cienie do powiek powinna przedłużyć ich trwałość tak, by bez zbrylania się przetrwały aż do wieczora.

Aby uniknąć efektu pandy

Nawet najpiękniejszy makijaż dzienny traci, gdy tusz do rzęs kruszy się lub odbija pod oczami tworząc czarne smugi. W ten sposób powstają cienie, które dodają nam lat i sprawiają, że wyglądamy na zmęczone. Najłatwiejszym sposobem radzenia sobie w tej sytuacji jest nałożenie pod okiem grubszej warstwy sypkiego pudru. Następnie rozświetlamy ten obszar z pomocą pudru rozświetlającego. Taki drobny trik powinien całkowicie wyeliminować problem.

Znacznie trudniej będzie w przypadku kruszącego się kosmetyku. W tym wypadku rada jest jedna i dość drastyczna - musisz zmienić tusz. Metodą prób i błędów na pewno znajdziesz produkt, który nie daje takiego efektu.

Zobaczcie więcej porad dotyczących urody i recenzje kosmetyków na SZAFENCJI

Więcej o: