Ulubione perfumy gwiazd: tymi zapachami zachwyciły się laureatki Oscara

Marilyn Monroe zasłynęła stwierdzeniem, że do snu kładzie się wyłącznie otulona w Chanel No 5. Dziś już wiadomo, że oprócz najsłynniejszego zapachu mademoiselle Coco, aktorka była wielką miłośniczką Floris Rose Geranium. Jakie są ulubione perfumy współczesnych gwiazd srebrnego ekranu?
"Perfumy to wykończenie elegancji. Szczegół, który subtelnie podkreśla wygląd. Niewidzialny dodatek, który uwydatnia osobowość kobiety. Bez nich, czegoś brakuje."

Ten niezwykle trafny opis autorstwa słynnego projektanta Gianniego Versace doskonale oddaje naturę perfum  oraz rolę, jaką pełnią one w naszym życiu. Jakich zapachów używają najsłynniejsze laureatki Oscara? 

Perfumy Angeliny Jolie 

Tinseltown / Shutterstock.comTinseltown / Shutterstock.com Tinseltown / Shutterstock.com Tinseltown / Shutterstock.com

Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki" z 2000 roku, Angelina Jolie jest miłośniczką nowoczesnego i dość niszowego zapachu Bvlgari Black. W uniseksowych perfumach autorstwa Annick Menardo wyraźnie wyczuwa się zapach rozgrzanej, palonej gumy, wędzonej czarnej herbaty Lapsang Souchong oraz wanilii. Flakon autorstwa sławnego rzeźbiarza Thierry de Baschmakoffa to dzieło sztuki użytkowej, będące sugestywną wizualizacją zapachu.

Perfumy Anne Hathaway

JStone / Shutterstock.comJStone / Shutterstock.com JStone / Shutterstock.com JStone / Shutterstock.com

W 2013 roku Akademia nagrodziła ją statuetką Oscara za drugoplanową rolę w musicalu "Les Misérables" na podstawie powieści Wiktora Hugo "Nędznicy". Wśród ulubionych perfum Anne znalazły się bardzo kobiece i eleganckie Chance od Chanel. Skrywają w sobie świeże kwiatowe zapachy ze zmysłowo pikantnymi składnikami. W Chanel Chance odkryjesz różowy pieprz z cytryną i ananasem, przechodzące w piękny jaśmin i hiacynt. Zakończeniem jest zmysłowy jantar, paczula oraz białe piżmo. Aktorka jest również miłośniczką kwiatowo-drzewnego Magnifique Lancome. Kompozycja perfum, którą stworzyli Olivier Cresp i Jacques Cavallier, rozpoczyna się igrającymi ze zmysłami akordami kminku i ekstraktu szafranowego. W głębszych warstwach pojawia się jaśmin, dopełniony elegancją aromatów bułgarskiej róży.

Perfumy Gwyneth Paltrow

Andrea Raffin / Shutterstock.comAndrea Raffin / Shutterstock.com Andrea Raffin / Shutterstock.com Andrea Raffin / Shutterstock.com

Nagrodzona w 1999 roku za pierwszoplanową rolę w filmie "Zakochany Szekspir" Gwyneth Paltrow jest miłośniczką zapachu Black Orchid Toma Forda. Perfumy przyciągają uwagę zmysłowymi nutami czarnych trufli, ylang ylang, świeżą bergamotką oraz apetyczną czarną porzeczką. Nuta serca zdominowana jest przez czarną orchideę, której moc podkreślają akordy kwiatowe i owocowe. Baza składająca się z wanilii i miękkiego aromatu drzewa sandałowego dopełnia kompozycję.

Perfumy Meryl Streep

Debby Wong / Shutterstock.comDebby Wong / Shutterstock.com Debby Wong / Shutterstock.com Debby Wong / Shutterstock.com

Trzykrotna laureatka Akademii Filmowej. Swoją pierwszą statuetkę otrzymała za pierwszoplanową rolę w filmie "Sprawa Kramerów", następnie za "Wybór Zofii" oraz "Żelazną Damę". Nominowana aż dwudziestokrotnie, jest prawdziwą weteranką oskarowej gali. Ulubionym zapachem Meryl jest orientalna kompozycja Shalimar Guerlain. To zapach, który symbolizuje historię miłości Cesarza Shah Jahan i jego żony Mutaz Mahal. Uwodzi nutami bergamotki i cytryny, które w fazie serca przeplatają się z delikatnymi kwiatowymi nutami, by na koniec rozkwitnąć słodką wanilią i korzennym aromatem kadzideł, co czyni te perfumy niepowtarzalnymi. Miłośniczką tego niezwykłego zapachu  była także inna wielka diwa srebrnego ekranu i znana kolekcjonerka perfum - Rita Hayworth.