Najlepsze antyoksydanty dla kobiet po 50-tce. Te kosmetyki chronią przed wolnymi rodnikami. Są jak tarcza!

Aleksandra Falkowska
02.02.2021 15:30
KOsmetyki

KOsmetyki (fot. shutterstock)

Antyoksydanty są jak tarcza ochronna! Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry i naprawiają szkody, które wywołały wolne rodniki. W poszukiwaniu pielęgnacyjnych hitów przejrzałyśmy apteczną półkę i wybrałyśmy "perełki", Sprawdź nasze typy!

Jak działają antyoksydanty? 

Antyoksydanty to substancje, które chronią komórki naszego organizmu przed zniszczeniem przez tzw. wolne rodniki, czyli niesparowane atomy, których nadmiar ma destrukcyjny wpływ na organizm. Są odpowiedzialne za powstawanie m.in. chorób nowotworowych, zaburzeń przemiany materii czy chorób sercowo-naczyniowych. Za ich gwałtowny wzrost w organizmie odpowiadają też m.in. zanieczyszczenia środowiska, nadmierna ekspozycja na słońce i promieniowanie elektromagnetyczne (np. TV czy komputer), palenie tytoniu czy dodatki do żywności. 

kremkrem fot. shutterstock

Jak działają antyoksydanty? Przede wszystkim: neutralizują wolne rodniki, hamują utlenianie metali (np. miedź, rtęć czy ołów), naprawiają szkody, które wywołały wolne rodniki, spowalniają starzenie się organizmu i zmniejszają ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze antyoksydanty z apteki. Zobacz nasze propozycje!

Najlepsze antyoksydanty dla kobiet po 50-tce. Kosmetyki z witaminami

 

Nasza pierwsza propozycja to kosmetyki z witaminami E i C. Witamina E jest określana jako witamina młodości. Jest stosowana w wielu kosmetykach ze względu na właściwości anti-age. Jak działa na skórę? Skutecznie opóźnia proces starzenia się, chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych np. promieni słonecznych, koi podrażnienia oraz przeciwdziała utlenianiu tłuszczów, białek oraz DNA. To bardzo dobry antyoksydant. Dużą popularnością cieszy się również witamina C. Nasz wybór padł na antyoksydacyjne serum z witaminą C z oferty marki Orientana, to wysoka dawka witamin dla skóry. Kosmetyk rozświetla skórę, likwiduje obrzęki i uszczelnia naczynia krwionośne. Oto nasze propozycje z apteki.

Kosmetyki z witaminą C znajdziesz na Avanti24.pl [SPRAWDŹ CENY]

Antyoksydanty w kosmetykach. Preparaty z "eliksirem młodości"

 

Kolejny związek o antyoksydacyjnych właściwościach to koenzym Q10, czyli eliksir młodości, który neutralizuje wolne rodniki skuteczniej niż witamina E. Koenzym Q10 chroni komórki naszego organizmu przed utlenieniem, wspomaga odbudowę i regenerację skóry, przyspiesza też odnowę biologiczną skórę, opóźnia procesy starzenia się oraz redukuje zniszczenia, które wywołały wolne rodniki. To jeden z silniejszych antyoksydantów. Przedstawiamy najlepsze antyoksydanty dla dojrzałych kobiet!