Grzywka znów na czasie. Poznaj najczęściej polecane fryzury przez stylistów. Zakochasz się w nich!

Beata Aduckiewicz
30.09.2020 17:30
fryzury z grzywką

fryzury z grzywką (fryzury z grzywką)

Fryzury z grzywką to bezapelacyjny hit sezonu jesiennego. Są ponadczasowe i dodają uroku. Mamy dla ciebie kilka najmodniejszych propozycji, które warto wziąć pod uwagę przed pójściem do fryzjera!

Planujesz zmienić fryzurę? Co powiesz na grzywkę? Jest ona korzystnym wyborem dla wielu kształtów twarzy. Istnieje tyle rodzajów grzywek, że z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Fryzury z grzywką dodają uroku, modelują twarz oraz odmładzają. Będą doskonałym wyborem zarówno dla nastolatek, młodych kobiet, jak i dojrzałych. Jednak, aby grzywka dobrze się sprawdzała, trzeba mieć odpowiedni rodzaj włosów. Nie będzie to dobry wybór, jeśli narzekasz na przetłuszczające się lub puszące się włosy. Będziesz mieć spore problemy z układaniem fryzury i pielęgnacją. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na modne fryzury z grzywką 2020! 

Fryzury z grzywką - na prosto

W tym sezonie często nawiązujemy do klasyki i stylu vintage. Właśnie dlatego znów stała się modna prosta i masywna grzywka. Taka fryzura będzie dobrym wyborem dla kobiet po szczupłej i owalnej lub pociągłej twarzy. Nie sprawdzi się dla twarzy okrągłej. Prosta grzywka świetnie wygląda przy każdej długości włosów. Z włosami do ramion stworzy modnego boba z grzywką, zaś z włosami długimi będzie wyglądać niezwykle kobieco. Fanką takiej fryzury była sama Kleopatra! 

 
 
 

Grzywka curtains bang 

Ostatnio niezwykle popularna stała się tak zwana grzywa cutrains bang, czyli po prostu grzywka na boki. Zazwyczaj jest pocieniowana, aby ładnie łączyła się z pozostałymi włosami. Może lekko opadać na środek czoła. Taka grzywka jest bardzo subtelna i będzie świetnym pomysłem dla niemal każdego kształtu twarzy. Jest szczególnie dobrym wyborem dla twarzy okrągłej. Najlepiej wygląda z włosami długimi lub do ramion. 

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji włosów na Avanti24.pl!

 
 
 

Grzywka w stylu francuskim 

Grzywka francuska to idealny wybór dla posiadaczek krótkich włosów lub do ramion, ale na dłuższych włosach również świetnie się sprawdzi. Może mieć dwie formy - bardzo krótka i prosta albo półokrągła. Wersja półokrągła polega na tym, że włosy na środku czoła są krótsze, a dłuższe po bokach. Taka grzywka będzie odpowiednia dla kobiet o szczupłej twarzy. Posiadaczki pełniejszych policzków nie powinny się na nią decydować. 

 
 
 

Fryzury z grzywką na skos 

Grzywka na skos to również nawiązanie do stylu vintage oraz lat 80. W tej fryzurze grzywka jest dosyć masywna i często podwinięta i lekko cieniowana na końcach. Nadaje to objętości włosom i sprawia, że wygląda jakby było ich więcej. Najlepiej sprawdzi się z cieniowanymi lub falowanymi włosami. 

 
 
 

Modna grzywka dla kręconych włosów 

Masz kręcone włosy i chcesz sobie zrobić grzywkę? Idealnym wyborem dla ciebie będzie prosta grzywka. Kręcone włosy w połączeniu z prostymi kosmykami na czole dadzą stylowy i elegancki efekt. Taka fryzura może też wymodelować i wyszczuplić optycznie twarz. Możesz też zdecydować się na cieniowaną i lekko falowaną grzywkę, aby stworzyć spójną fryzurę.