Poznaj greckie kosmetyki Korres, które pokochał cały świat! Naturalne i ekologiczne

Joanna Szczurek
03.06.2020 17:55
Korres

Korres (Korres)

Greckie kosmetyki Korres są przyjazne dla skóry i dla środowiska. Marka ta powstała w 1996, a jej założycielem jest grecki aptekarz - George Korres. Prowadził on aptekę homeopatyczną, na której zapleczu tworzył naturalne kosmetyki. Receptury początkowo były testowane na jego przyjaciołach i rodzinie. Niedługo później produkty Korres zyskały popularność na całym świecie. Używają ich również gwiazdy, na przykład Charlize Theron, Scarlett Johansson, Angielina Jolie czy Rihanna.

Korres - naturalne kosmetyki z Grecji

George Korres tworząc swoje kosmetyki bazuje na lokalnej roślinności, takiej jak oliwki, tymianek czy szałwia oraz na tradycyjnych recepturach swojego kraju. Dużą popularnością cieszy się na przykład mieszanka "rakomelon", która łączy w sobie miód i alkohol - ma ona właściwości rozgrzewające. Pierwszym produktem Korres był grecki krem do twarzy Wild Rose, który od 1996 roku aż do tej pory jest dostępny w ofercie marki. Co więcej, jest to najlepiej sprzedający się krem tej greckiej marki. Można znaleźć informacje, że jego sprzedaż rośnie z każdym miesiącem! Ma właściwości rozświetlające i nawilżające. Wygładza też drobne zmarszczki i poprawia koloryt skóry.

Kosmetyki ekologiczne Korres

W składzie kosmetyków tej marki nie znajdziecie silikonów, substancji ropopochodnych czy innych szkodliwych dla skóry składników. Produkty te będą idealne dla alergików i kobiet ze skóra wrażliwą. Greckie kosmetyki Korres bazują na ziołach i roślinach, które rosną lokalnie, a także na tych, które od lat są stosowane w ziołolecznictwie. W swoich kosmetykach wykorzystują też produkty spożywcze, na przykład wosk pszczeli. Warto wspomnieć, że greckie kosmetyki naturalne Korres nie są testowane na zwierzętach.

Poniżej znajdziesz sera i boostery marki Korres. My polecamy serum młodości z szafranem, zamknięte w pięknym i eleganckim opakowaniu. Oprócz szafranu ma ono w swoim składzie beta-glukany, peptydy oraz aminokwasy, które wzmacniają skórę i uodparniają ją na codzienne uszkodzenia. Serum ma też właściwości przeciwstarzeniowe. 

Korres: greckie kosmetyki - opinie kobiet

Opinie na temat kosmetyków Korres są świetne. Kobiety uwielbiają je za naturalny skład i dobre działanie. Dowodem na to jest cały czas rosnąca sprzedaż. Jeżeli lubisz naturalne kosmetyki, masz cerę wrażliwą i chciałabyś zastosować pielęgnacyjne rytuały prosto z Grecji, to sprawdź ofertę tej marki. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze produkty oczyszczające i peelingi greckiej marki. 

Więcej o: