Co na wągry i zaskórniki? Jakie kosmetyki poradzą sobie z tym problemem?

Wągry i zaskórniki to zmora kobiet z cerą tłustą i mieszaną. To nic innego jak zanieczyszczenia zbierające się w rozszerzonych porach - wtedy na skórze pojawiają się czarne lub białe kropki. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Jak pozbyć się wągrów?

Wągry i zaskórniki to zmiany skórne, których można pozbyć się u kosmetyczki, ale również dzięki systematycznej pielęgnacji w domu. Najważniejszy jest odpowiedni demakijaż połączony z oczyszczaniem skóry. Jeżeli zależy ci na szybkich efektach, to warto zainwestować w specjalny "odkurzacz". To urządzenie odblokowuje pory, oczyszczając je z martwego naskórka i nadmiaru sebum. Jeżeli masz tłustą skórę, to  będzie to przyrząd idealny dla ciebie.  

Maski oczyszczające pory na wągry i zaskórniki

 

Świetnym sposobem na oczyszczenie porów są maseczki z węglem typu peel-off. Nakładamy je na miejsca, w których pojawiają się wągry i zaskórniki. Po zastygnięciu maseczki ściągamy ją szybkim ruchem, co pozwoli na wyciągnięcie z naszej twarzy wszystkich zanieczyszczeń. Jeżeli chcesz, żeby efekt był jeszcze bardziej satysfakcjonujący, przed wykonaniem maseczki możesz otworzyć pory, kładąc na twarz gorący ręcznik. Taką maseczkę można też zrobić po gorącym prysznicu.

Możesz też użyć maseczek w płachcie. Świetne działanie oczyszczające będzie miała maska MITOMO Premium Pore Control Face Mask. Działa ona oczyszczająco, rozjaśniająco i przede wszystkim zwęża pory i sprawia, że stają się mniej widoczne. To wszystko dzięki zawartości węgla aktywnego, który ma silne właściwości oczyszczające. Maseczka ma też w składzie pył wulkaniczny, który ma działanie przeciwzapalne i będzie zapobiegał powstawaniu niedoskonałości na skórze. 

maseczka z węglemmaseczka z węglem mitomo

Żele i pianki myjące na wągry i zaskórniki

 

Najważniejszym elementem pielęgnacji, która ma za zadanie zniwelować wągry i zaskórniki, jest odpowiednie oczyszczanie. W tym celu warto używać do codziennego demakijażu specjalnych żeli i pianek. Możemy nakładać te preparaty szczoteczką soniczną lub specjalną gąbeczką do twarzy. 

EvelineEveline fot. Eveline

Aby pozbyć się zaskórników i porów, możesz wypróbować specjalną serię marki Eveline #Clean Your Skin. Produkty te zawierają połączone kwasy: salicylowy, glikolowy, jabłkowy i cytrynowy. Dzięki temu kosmetyki te zapobiegają pojawieniu się niedoskonałości, takich jak wągry czy zaskórniki, a dodatkowo zmniejszają wydzielanie sebum i likwidują błyszczenie skóry.

Więcej o:
Copyright © Agora SA