Szukasz kosmetyku, który odmieni twoją skórę? Postaw na serum z kolagenem!

Ola Falkowska
24.06.2019 16:24
Jak dbać o cerę dojrzałą?

Jak dbać o cerę dojrzałą? (Fot. Shutterstock)

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na nawilżenie, sięgnij po serum z kolagenem. Ten wyjątkowy kosmetyk zawiera porcję silnie pielęgnującego kolagenu, za którą twoja skóra będzie ci wdzięczna.

Serum - jak działa na skórę?

Serum to kosmetyk, który warto stosować. Jego działanie i sposób aplikacji nie różnią się specjalnie od zwykłego kremu, ale rezultaty systematycznego stosowania serum biją na głowę wszystkie inne kosmetyki pielęgnacyjne. Serum cechuje się maksymalną koncentracją składników aktywnych oraz lekką, ułatwiającą absorpcję konsystencją, dzięki czemu efekty stosowania są większe, pojawiają się szybciej i są widoczne dłużej. Warto sięgać po serum już w młodym wieku, dobierając odpowiedni preparat do potrzeb skóry. Przeciwtrądzikowe, nawilżające, rozświetlające, antyoksydacyjne czy wreszcie wygładzające – te i wiele innych typów serum z łatwością kupisz w każdej drogerii.

Kosmetyki z kolagenem

Krem nawilżającyKrem nawilżający fot. www.shutterstock.com

Kolagen jest jednym z najbardziej cenionych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Świetnie radzi sobie z korekcją oznak starzenia się skóry, m.in. brakiem elastyczności oraz sprężystości. Nowoczesne formy kolagenu dodatkowo pobudzają naturalną regenerację naskórka, dzięki czemu nie tylko wygląda młodzieńczo, ale jego stan faktycznie ulega zmianie. Kolagen dodatkowo wykazuje bardzo dobre właściwości nawilżające. Skutecznie ogranicza fizjologiczną utratę wody z naskórka, dzięki czemu zapasy nawilżenia zgromadzone w skórze właściwej, tak ważne dla zachowania młodego wyglądu skóry, nie zostają naruszone. Ma to niebagatelne znaczenie w prewencji przedwczesnego pojawiania się zmarszczek i – w przypadku kobiet ze skórą dojrzałą – nasilenia się procesu starzenia się skóry. Nie bez powodu uważa się kolagen za jeden z najskuteczniejszych surowców kosmetycznych, który zarówno przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i walczy z oznakami upływu czasu, gdy już się pojawią. Serum z kolagenem to częsty wybór kobiet z widocznymi objawami upływu czasu. I słusznie! Kosmetyki zawierające kolagen wyróżniają się skutecznym działaniem wygładzającym, dzięki czemu świetnie wyrównują strukturę skóry, zmniejszają widoczność zmarszczek mimicznych oraz przywracają utraconą jędrność skóry. Dodatkowo zabezpieczają ją przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi, pozwalając dłużej cieszyć się odmłodzonym wyglądem skóry. Wystarczy systematyczna aplikacja niewielkiej ilości serum z kolagenem rano i wieczorem, by przekonać się, jak wielka siła drzemie w tym kosmetyku.

Nawilżanie skóry - pielęgnacja anti aging

Kolagenowe kosmetyki są popularne wśród posiadaczek skóry dojrzałej, ale naszym zdaniem za mało eksponuje się ich znaczenie w nawilżaniu skóry. Kolagen to jedna z najsilniej działających substancji nawilżających. Głęboko i długotrwale nawadnia naskórek, przynosi ulgę spiętej, przesuszonej skórze i skutecznie zapobiega przedwczesnej utracie odzyskanego nawilżenia. Ta funkcja kolagenu jest szalenie pomocna w kontekście pielęgnacji anti aging, której głównym celem jest zapobieganie przedwczesnemu pojawianiu się oznak starzenia. Z tego powodu serum z kolagenem nie jest kosmetykiem, który mogą stosować tylko kobiety z widocznymi zmarszczkami. Dziewczyny po 25. roku życia, niezależnie od tego, czy na ich skórze pojawiły się zmarszczki mimiczne mogą z sukcesem przeprowadzać domowe kuracje przeciwstarzeniowe z pomocą serum z kolagenem. W przypadku osób o suchej skórze wczesne włączenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków z kolagenem to w zasadzie konieczność. Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona usatysfakcjonowanych użytkowniczek serum z kolagenem. odmładzająca moc kolagenu i skoncentrowana siła serum na pewno pozytywnie cię zaskoczą.

Więcej o: