Jaką maskę do cery suchej wybrać? Sprawdź nasze hity

Potrzebujesz skutecznego sposobu na dogłębne nawilżenie skóry? Sięgnij po maskę do cery suchej. Nie wiesz, która będzie odpowiednia? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Dlaczego trzeba dbać o skórę suchą?

Przesuszona i odwodniona skóra to nie tylko defekt kosmetyczny. Dbanie o o regularne nawilżanie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, od którego powinnaś rozpoczynać każdy dzień. W przypadku przesuszonej skóry nie tylko łatwiej o uszkodzenia, ale, co gorsze, niewystarczające nawodnienie naskórka przyspiesza utratę wody z najgłębiej położonych zapasów. Stąd już o krok do degeneracji kluczowych dla młodego wyglądu włókien kolagenu i elastyny, co ma odzwierciedlenie na powierzchni skóry w postaci zmarszczek, nierówności oraz wiotkości. Najpoważniejszą konsekwencją permanentnego niedostatecznego nawilżenia naskórka jest po prostu szybsze starzenie się skóry. Skuteczną metodą, aby tego uniknąć, jest regularnie nawilżanie naskórka. Oprócz nawilżającego serum czy kremu sięgaj także po maskę do cery suchej.

Maska do cery suchejMaska do cery suchej fot. www.shutterstock.com

Maska hialuronowa - czemu tak skuteczna?

Kwas hialuronowy wywołał w kosmetyce prawdziwą furorę za sprawą znakomitych właściwości nawilżających. Nie inaczej jest w przypadku maski do cery suchej zawierającej ten popularny składnik. Kwas hialuronowy skutecznie i głęboko nawilża przesuszoną skórę, dzięki czemu nie tylko przywraca jej komfort, ale także sprawia, że skóra wygląda piękniej i promieniej. Co więcej, dzięki działaniu zbliżonemu do właściwości kwasu hialuronowego znajdującego się w ludzkiej skórze, jego kosmetyczny odpowiednik jest przyjazny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Szukasz intensywnie działającej, ale nie wzmagającej podrażnień czy alergii maski do cery suchej ? Wybierz tą zawierającą kwas hialuronowy.

Maska kolagenowa - wspaniała dla cery suchej

Kosmetyki kolagenowe kojarzymy raczej z sekcją produktów przeciwzmarszczkowych, ale walka z objawami starzenia to nie jedyna supermoc kolagenu. Sprawdzi się również w pielęgnacji cery odwodnionej, ponieważ posiada bardzo dobre właściwości nawilżające. Intensywnie i długotrwale nawilża odwodnioną skórę, a jednocześnie dba o inne potrzeby cery z widocznymi oznakami starzenia. Co więcej, po serum, krem czy maskę do cery suchej zawierające kolagen mogą sięgać nie tylko kobiety w dojrzałym wieku, ale także dziewczyny przed 30. rokiem życia, zwłaszcza jeśli ich skóra często przesusza się. Systematyczne używanie kosmetyków na bazie silnie nawilżających i wygładzających składników jest najważniejsze w pielęgnacji anti aging.

Skóra sucha wymaga dbałości o zapewnienie właściwej pielęgnacji. Od czasu do czasu zafunduj jej dodatkowy zastrzyk nawilżenia w postaci maski do cery suchej i pożegnaj się z problemem wysuszonego naskórka.

Inne kosmetyki pielęgnacyjne:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.