Pożegnaj na zawsze problemy z suchą skórą. Zobacz polecane sera do twarzy

Ola Falkowska
12.06.2019 15:31
Codzienna pielęgnacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb cery

Codzienna pielęgnacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb cery (fot. Shutterstock)

Zastanawiasz się, jakie serum nawilżające będzie odpowiednie dla twojej skóry? Nasze sprawdzone od lat hity to sera zawierające kwas hialuronowy lub kolagen. Sprawdź je, a zapomnisz, co to znaczy przesuszona skóra.

Przesuszona skóra

Nawilżanie skóry jest niezbędnym elementem letniej pielęgnacjiNawilżanie skóry jest niezbędnym elementem letniej pielęgnacji www.shutterstock.com

Przesuszona i odwodniona skóra to nie tylko defekt kosmetyczny. Dbanie o prawidłowy poziom nawilżenia to najważniejszy zabieg upiększający, od którego powinnaś rozpoczynać każdy dzień. W przypadku wysuszonej skóry nie tylko łatwiej o podrażnienia, ale, co gorsze, niedostateczne nawilżenie naskórka przyspiesza utratę wody z najgłębiej położonych zapasów. Stąd już o krok do degeneracji kluczowych dla młodego wyglądu włókien kolagenu i elastyny, co można zaobserwować na powierzchni skóry w postaci zmarszczek, nierówności oraz wiotkości. Najpoważniejszą konsekwencją permanentnego wysuszenia naskórka jest przedwczesne pojawianie się zmarszczek i innych objawów starzenia. Skuteczną metodą, aby tego uniknąć, jest regularnie nawilżanie naskórka. Oprócz nawilżającego serum czy kremu sięgaj też po maskę do cery suchej.

Odwodniona skóra

Wysuszona skóra wymaga szybkiego działania. Zbyt długie odwodnienie naskórka powoduje nie tylko bolesne uczucie spięcia skóry, ale również powoduje skłonność do podrażnień oraz przyśpiesza proces starzenia. Serum z kwasem hialuronowym skutecznie koi przesuszoną skórę, ponieważ kwas hialuronowy słynie z bardzo dobrych właściwości nawilżających. Potrafi przyłączyć do siebie nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu praktycznie nie ma sobie równych w pielęgnacji skóry z tendencją do szybkiej utraty nawilżenia. To nie jedyna dobroczynna dla skóry właściwość serum z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy świetnie rewitalizuje skórę, sprawiając, że wygląda na piękniejszą, młodszą i bardziej promienną.

Kosmetyki z kolagenem

Kolagenowe kosmetyki cieszą się wielką sympatią kobiet z dojrzałą skórą, ale naszym zdaniem za mało akcentuje się ich znaczenie w nawilżaniu skóry. Kolagen to jedna z najsilniej działających substancji nawilżających. Głęboko i długotrwale nawadnia naskórek, przynosi ulgę ściągniętej, suchej skórze i skutecznie przeciwdziała przedwczesnej utracie odzyskanego nawilżenia. Ta właściwość kolagenu jest szalenie pomocna w kontekście pielęgnacji anti aging, której głównym celem jest zapobieganie przedwczesnemu pojawianiu się oznak starzenia. Dlatego serum z kolagenem nie jest kosmetykiem, po który mogą sięgać jedynie kobiety z widocznymi zmarszczkami. Dziewczyny po 25. roku życia, niezależnie od tego, czy już borykają się z pierwszymi zmarszczkami mogą z sukcesem przeprowadzać domowe kuracje przeciwstarzeniowe z pomocą serum z kolagenem. W przypadku osób o skórze skłonnej do przesuszania się wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków z kolagenem to w zasadzie konieczność. Regularne używanie wysoko skoncentrowanych kosmetyków może być przełomem w twojej pielęgnacji. Zacznij używać serum nawilżające, by mieć pewność, że troskliwie dbasz o swoją skórę.

Więcej o: