Krem do cery dojrzałej - skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Zobacz nasze propozycje

Ola Falkowska
12.06.2019 17:31
Pielęgnacja cery dojrzałej

Pielęgnacja cery dojrzałej (Fot. Shutterstock)

Na twojej twarzy coraz częściej widać upływ czasu? Traci elastyczność, wygląda na zmęczoną i zmarszczki są coraz bardziej zauważalne? W takim razie potrzebny ci pierwszy krem do cery dojrzałej.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa - powstawanie zmarszczek

Niezależnie od wykonywanej pracy, używanych kosmetyków, stresu czy środowiska w którym żyjesz upływ czasu w końcu odciśnie piętno na skórze. Do tej pory naukowcy nie wynaleźli magicznego sposobu, który by zawiesił proces starzenia się. Nie znaczy to, że jesteś wyłącznie skazana na nasilenie się procesu starzenia. Ochrona przed czynnikami powodującymi przedwczesne powstawanie zmarszczek, zdrowa dieta czy wreszcie higieniczny tryb życia mają kolosalny wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakiej kondycji będzie twoja skóra w dojrzałym wieku. Równie ważne są prawidłowe nawyki pielęgnacyjne, w tym stosowane kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Krem nawilżającyKrem nawilżający fot. www.shutterstock.com

Krem do cery dojrzałej z kawiorem

Krem z kawiorem to najlepszy przyjaciel pięknej i młodo wyglądającej skóry. Możesz jeszcze lepiej wykorzystać znajdujące się w kawiorze witaminy i minerały i spodziewać się piękniejszych rezultatów. Postaw na wieczorną pielęgnację pod znakiem kawioru. W nocy mają miejsce ważne procesy regeneracyjne organizmu, co oczywiście dotyczy także skóry. Możesz je podkręcić, aplikując na noc kosmetyki bogate w witaminę A. Jednym z lepszych źródeł retinolu (witaminy A) jest właśnie kawior. Jeśli więc twojej skórze brakuje energii, widać na niej przemęczenie, nałóż wieczorem krem z kawiorem i spodziewaj się pięknych efektów następnego… i każdego kolejnego ranka.

Walka ze zmarszczkami oraz pozostałymi objawami starzenia się skóry to nie jedyne, czego potrzebuje skóra w średnim wieku. Równie ważne jest regularne nawilżanie oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym wolnymi rodnikami. Dobry krem do cery dojrzałej powinien więc nie tylko dbać o wygładzenie zmarszczek, ale również zaspokajać także inne potrzeby wymagającej dojrzałej cery.

Krem do cery dojrzałej z kolagenem

W sklepach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kremów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Kosmetyki z kolagenem mają bowiem bardzo dobre właściwości ujędrniające oraz wygładzające. Aplikowany dokładnie rano i wieczorem krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz przywraca młodzieńczą witalność i sprężystość skóry. Martwisz się czy twoja skóra będzie przy tym dobrze nawilżona? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen także głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest chroniona przed nasileniem procesów starzenia się.

Krem do cery dojrzałej to jeden z ważniejszych kosmetycznych zakupów, więc dobrze się do niego przygotować. Od tego jaki krem włączysz do swojej pielęgnacji będzie zależał wygląd twojej skóry.

Więcej o: