Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Roksana Krawczyk
13.06.2018 16:30
Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów (Materiały prasowe)

Marzysz o tym, aby mieć proste włosy i choć na chwilę dać im odpocząć od prostownicy? Keratynowe prostowanie włosów to zabieg idealny dla ciebie. Zanim się na niego zdecydujesz przeczytaj, jak dbać o włosy tuż po zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosówKeratynowe prostowanie włosów Materiały prasowe

Keratynowe prostowanie włosów: co to jest? 

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który ma na celu przede wszystkim odżywienie włosów. Ich regenerację zapewnia keratyna, która jest naturalnym budulcem włosa. Zaczyna ona działać pod wpływem wysokiej temperatury. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie niszczy włosów - keratyna wnika w uszkodzone miejsca w strukturze włosów w efekcie czego stają się one mocniejsze, grubsze oraz gładsze. Kobiety często decydują się na keratynowe prostowanie włosów właśnie ze względu na to, że po tym zabiegu stają się one proste, jednakże jest to jedynie efekt uboczny, który z czasem słabnie (jest widoczny od 3 do 6 miesięcy). Jeśli chcesz mieć piękne i proste włosy warto zaopatrzyć się w prostownice. Więcej o tym, jaka prostownica będzie najlepsza dla ciebie przeczytasz tutaj

Keratynowe prostowanie włosów: jak dbać? 

Keratynowe prostowanie włosów: jak dbać o włosy tuż po zabiegu? Przez 2-3 dni zaleca się zrezygnowanie z mycia włosów, aby nie wypłukać keratyny. Nie powinno się również w tym czasie w żaden sposób zniekształcać struktury włosa, dlatego najlepiej zrezygnować ze spinek i związywania gumką. Kreatynowe prostowanie włosów: jak dbać, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej? Pielęgnacja włosów po zabiegu jest bardzo ważna. Żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej należy regularnie dostarczać włosom keratyny. Po zabiegu warto zatem zaopatrzyć się w szampon i odżywkę z dodatkiem tego białka. W sklepach znajdziemy specjalne szampony oraz odżywki do włosów po keratynowym prostowaniu włosów. Najważniejsza zasada przy kupnie tych dwóch produktów jest taka, aby nie zawierały one SLS oraz soli. Tutaj znajdziesz szampon, który świetnie nada się do włosów po keratynowym prostowaniu, ponieważ zawiera on same naturalne składniki. 

Efekt po keratynowym prostowaniu włosówEfekt po keratynowym prostowaniu włosów Materiały prasowe

Kreatynowe prostowanie włosów: najlepsza firma 

Keratynowe prostowanie włosów: najlepsza firma, która wykonuje zabiegi? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Coraz więcej salonów fryzjerskich ma ofercie keratynowe prostowanie włosów. Warto poczytać opinie na ich temat. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg czasochłonny, może zająć fryzjerowi od 2 do nawet 6 godzin - jest to uzależnione od długości włosów.

autor
Polecam, Katarzyna Żechowicz, kierownik redakcji
Avanti24.pl ma już dziesięć lat!

Avanti24.pl ma już dziesięć lat!

W sobotę 15 lutego obchodzimy 10. urodziny Avanti24.pl - najstarszego serwisu o modzie i zakupach w Polsce! Co inspirowało Polki w ciągu ostatniej dekady? Które marki zmieniły oblicze polskiej mody? Jak zmieniał się nasz makijaż? Co zrobić, aby być dziś bardziej eko? Co czeka nas w przyszłości? O tym wszystkim przeczytacie w naszych urodzinowych tekstach!

Niezależnie od tego, w jakim mieście jest wykonywany zabieg ceny są bardzo podobne. Większość salonów fryzjerskich oferuje keratynowe prostowanie włosów w przedziale cenowym od 350 zł do 650 zł lub nawet drożej. Im włosy są dłuższe, tym cena wyższa. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg dość kosztowny, dlatego warto przeczytać i porozmawiać z fryzjerem, jak potem dbać i pielęgnować włosy, aby efekt utrzymywał się, jak najdłużej. 

Tajemnica loga Versace

Więcej o: