Balsam czy masło do ciała, który kosmetyk wybrać? Podpowiadamy!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
14.03.2018 10:45
balsamy i masła do ciała

balsamy i masła do ciała (instagram.com@nivea_pl/ materiały partnerów/ kolaż Avanti24)

Balsam czy masło do ciała - też zadajesz sobie to pytanie? Czym się różnią, jak działają, który produkt będzie najlepszy dla twojej skóry? Sprawdź z nami właściwości obu kosmetyków i wybierz idealny dla siebie!

Balsamy i masła do ciałaBalsamy i masła do ciała instagram.com@nivea_pl/ materiały partnerów/ kolaż Avanti24

Balsam do ciała

Balsam to produkt, który szybko się wchłania i jeśli jest dobrej jakości, nie pozostawia na ciele lepkiego filmu. Można go stosować zarówno po kąpieli, jak i podczas porannej toalety lub gdy po prostu czujemy, że nasza skóra jest sucha. Wypróbuj również balsamy pod prysznic, które po nałożeniu należy spłukać, by uzyskać efekt gładkiej, przyjemnej w dotyku skóry. To bardzo wygodny i wydajny produkt, który naprawdę działa!

Wypróbuj nawilżające balsamy:

Masło do ciała

Masło do ciała ma gęstą konsystencję, rzeczywiście można porównać ją do... roślinnego masła, którym smarujemy pieczywo. Łatwo rozprowadza się na skórze i nie spływa, tak jak niektóre, rzadkie balsamy, ale wolniej od nich się wchłania. Produkt ten przeznaczony jest głównie do odwodnionej, bardzo suchej skóry - nawilża i sprawia, że staje się ona gładka, miękka i przyjemna w dotyku. Doskonale ją odżywi, jeśli wmasujemy go zaraz po kąpieli.

Aby masło lub balsam lepiej się wchłaniały, zrób wcześniej peeling całego ciała.

Zobacz pięknie pachnące masła, które dla ciebie wybrałyśmy:

Więcej o: