Testujemy: makijaż permanentny brwi

Masz dosyć codziennego malowania brwi? Mamy na to rozwiązanie. Wzięłyśmy pod lupę makijaż permanentny brwi - microblading. Sprawdźcie same, jakie są nasze wrażenia.

Wywiad z Mariuszem Osińskim, założycielem MO's Beauty Academy, specjalistą w dziedzinie microbladingu, salon MO's, Aleja Jana Pawła II 66, Warszawa

Czym jest microblading i na czym polega?

Microblading to makijaż permanentny wykonywany manualnie przy użyciu pena z ostrzem. Daje najbardziej naturalny i subtelny efekt, dlatego zdecydowałem się wyspecjalizować właśnie w tej technice. Nie lubię przerysowanych efektów. Staram się, by moje prace tylko uzupełniały naturalne piękno kobiet.

Jak przebiega zabieg microbladingu? Ile trwa i czym jest wykonywany?

Każdy zabieg rozpoczyna się konsultacją. Rozmawiamy o oczekiwaniach klientki, omawiamy co jej przeszkadza, jaki efekt chciałaby osiągnąć. Rozrysowujemy kształt brwi i jeśli akceptuje go klientka przystępujemy do pracy. Nacinam skórę specjalnym ostrzem w taki sposób, aby powstały na skórze włoski.

Czy zabieg jest bolesny?

Zdecydowanie nie jest to masaż gorącą czekoladą ;) Ból to kwestia bardzo indywidualna, niektóre klientki cierpią bardziej, inne mniej.

Mariusz Osiński, założyciel MO's Beauty AcademyMariusz Osiński, założyciel MO's Beauty Academy Mariusz Osiński, założyciel MO's Beauty Academy Mariusz Osiński, założyciel MO's Beauty Academy

Czy do microbladingu trzeba się jakoś przygotować? Microblading a alkohol?

Dobrze na co najmniej tydzień przed zabiegiem przyjmować rutinoscorbin w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, obfite krwawienie przy zabiegu nieco go utrudnia. Dzień przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu ani zażywać narkotyków, zaś w dniu zabiegu nie wolno pić kawy ani mocnej herbaty. Nie wyrywamy też włosków i nie robimy henny.

Jakie pigmenty są używane? Czy są bezpieczne dla skóry? Czy kolor może się odbarwiać?

Bardzo ważne jest, żeby stosowane pigmenty nie zawierały metali ciężkich, tlenków żelaza czy barwników azotowych. Nie dość, że te substancje są szkodliwe dla organizmu, to jeszcze z czasem mogą wybarwiać się na niepożądane pomarańczowe lub niebieskie odcienie. Ja pracuje na najwyższej jakości pigmentach przeznaczonych do makijażu techniką microblading, które produkowane są zgodnie z ResAP (2008)1. Zawierają barwniki organiczne, dzięki czemu nie odbarwiają się na niepożądane kolory oraz są zupełnie bezpieczne.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny? Od czego to zależy? Co ile można dokonywać poprawek?

Makijaż  wykonany techniką microblading utrzymuje się od roku do półtora. Jest to sprawa bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników miedzy innymi: jakości skory, trybu życia, równowagi hormonalnej, sposobów pielęgnacji itp. Moim klientkom zalecam odświeżenie makijażu po roku, jednak zdarzają się panie, które powtarzają zabieg nawet co pół roku. W drugą stronę działa to tak samo - mam klientki, które po półtora roku maja nadal piękne, wyraźne włoski i ich makijaż nie wymaga poprawki.

Jak pielęgnować skórę po wykonanym zabiegu?

Zaraz po zabiegu skóra wymaga wyjątkowego traktowania i na brwi należy szczególnie uważać. Po wygojeniu trzeba pamiętać o kremach z filtrem, gdy się opalamy i o unikaniu peelingów, kwasów czy innych silnie złuszczających zabiegach w okolicach brwi, które mogą spowodować szybsze zanikanie makijażu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania microbadingu?

Microbladingu nie powinno wykonywać się w ciąży ani podczas karmienia piersią. Osoby z dużą nierównowagą hormonalną w trakcie leczenie również powinny zrezygnować z zabiegu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, nieuregulowana cukrzyca, choroby autoimmunologiczne.

MO's Beauty AcademyMO's Beauty Academy MO's Beauty Academy MO's Beauty Academy

Kto najbardziej skorzysta na zabiegu? Dla kogo jest polecany i dlaczego warto go wykonać?

Najczęstszą motywacją wśród moich klientek jest po prostu wygoda i chęć podkreślenia rysów twarzy. Brwi to taka rama, ich brak sprawia ze wyglądamy nijako, a Polki ze swoją niezwykłą, słowiańska urodą często mają jasne i słabe brwi. Zdecydowanie jest to zabieg dla kobiet aktywnych zawodowo, sportowo, bo brwi są zawsze "na miejscu" ;) nic się nie rozmazuje ani nie spływa. Mam tez sporo starszych klientek, dla których codzienne malowanie brwi stało się uciążliwe, z rożnych powodów - wzrok, bóle reumatyczne dłoni itp.

Czy wykonywał Pan makijaż permanentny u mężczyzn?

Jasne! I to nawet nie jeden. Wykonywałem microblading u kilku młodych chłopaków, którzy chcieli po prostu "wzmocnić" efekt i mieć tak modne obecnie szerokie, gęste łuki. Miałem też klienta cierpiącego na łysienie plackowate na tle nerwowym. Jego lekarz prowadzący wyraził zgodne na wykonanie zabiegu, a facet odzyskał pewność siebie. Nie tylko u kobiet brak brwi sprawia ze twarz jest mniej wyrazista ;)

Brwi przed i chwilę po zabieguBrwi przed i chwilę po zabiegu Brwi przed i chwilę po zabiegu Brwi przed i chwilę po zabiegu

NASZA OPINIA:

Codzienne malowanie brwi stało się dla mnie dość uciążliwe. Nie tylko traciłam cenny czas, ale męczyłam się, by efekt był naturalny. Lata skubania sprawiły, że moje włoski stały się "leniwe" i nie chciały już odrastać. Wcześniej obawiałam się makijażu permanentnego. Nie jest to coś, co po kilku tygodniach po prostu zniknie. Przerażały mnie również historie dziewczyn, które po kilku miesiącach musiały chodzić z czerwonymi kreskami zamiast brwi. Bałam się też, że efekt będzie przerysowany. Na szczęście trafiłam na Mariusza. Już po pierwszych kilku zdaniach wiedziałam, że to człowiek, który swoje prace traktuje jak wizytówkę i na pewno nie będzie chciał zrobić mi krzywdy. Bardzo szybko wspólnie podjęliśmy decyzję o kształcie brwi i Mariusz przystąpił do pracy. Sam zabieg nie był zbyt bolesny, szczerze spodziewałam się czegoś dużo gorszego. Ból porównałabym do wyrywania włosków. Nawet dźwięk ostrza mnie nie przerażał. Z tego co wiem nie krwawiłam zbyt mocno. Wykonanie makijażu trwało około 20 minut. Przyznam, że straciłam poczucie czasu. Po zabiegu musiałam jeszcze posiedzieć z barwnikiem na łuku brwiowym przez 20 min, aby pigment się lepiej przyjął. Tuż po microbladingu włoski były bardzo wyraziste, a na drugi dzień niemalże czarne. Szybko jednak zjaśniały. Przez pierwszych kilka dni musiałam bardzo uważać, żeby nie zniszczyć pracy Mariusza - smarowałam brwi regularnie maścią, myłam twarz szarym mydłem oraz starałam się nie dotykać i nie trzeć newralgicznych partii. Zrezygnowałam nawet z codziennego makijażu na tydzień. Po miesiącu udałam się na korektę, która ku mojemu zdziwieniu trwała 5 minut. Efekt przerósł moje oczekiwania. Wreszcie mam brwi! Odzyskałam cenne minuty i nawet bez makijażu czuję się pewnie. Jestem zachwycona efektem i każdej kobiecie z czystym sercem mogę polecić Mariusza i salon MO's. Pełen profesjonalizm i perfekcja! 

Brwi miesiąc po zabieguBrwi miesiąc po zabiegu Brwi miesiąc po zabiegu Brwi miesiąc po zabiegu

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA