"Uderzająca czekolada. Przyjemna, ale ciemna, mroczna". TOP 3 perfumy na jesień

Czekoladowe perfumy rozkochały w sobie wiele kobiet i trudno się dziwić. Dla każdego "nosa" znajdzie się coś szczególnego. W przypadku tych trzech perfum do wyboru są mleczne, niemal jadalne nuty, lub wytrwane, ciężkie i bardzo eleganckie. Które są dla ciebie?

Marzy ci się czekoladowy zapach na jesień? Tendencje do wybierania słodkich, otulających zapachów pojawiają się w chłodnych sezonach niemal u każdej kobiety. Po orzeźwiającym, lekkim, cytrusowym lecie nadchodzi czas na ciężką i przytulną jesień. Jeśli w sezonie 2023/4 zamarzył ci się idealny czekoladowy zapach, oto 3 kompozycje, które poprawią ci humor tej jesieni. 

TOP 3 czekoladowe zapachy na jesień 2023. Słodkie, otulające i smakowite 

Na pierwszym miejscu - ze względu na cenę - znalazły się perfumy Al-Rehab Choco Musk. Chociaż nie jest to wytworny zapach czekolady, jej mleczne, niemal "jadalne" nuty są obecne i mocno wyczuwalne. 

Nuty perfum: 

  • Wanilia, Mleczna czekolada, Białe piżmo, Cynamon, Nuty przyprawowe, Bursztyn, Drzewo sandałowe, Mirra, Róża. 

Warto mieć na uwadze, że to prosty zapach, który sam w sobie, chociaż przyjemny, może się okazać zbyt płaski, dlatego wiele dziewczyn poleca go do połączenia z innymi zapachami (tzw. layering). Kompozycja utrzymuje się długo na skórze i jest tania (to koszt około 65 złotych), więc zdecydowanie warto. 

Drogie, ale piękne. To mój ulubieniec na chłodny sezon 

Znalazłyśmy już tyle tańszych zamienników drogich zapachów, że raz na jakiś czas można pozwolić sobie na zainwestowanie w "oryginalny" flakon. Dla mnie zapachem, którego nie szukajam nawet odpowiednika jest Montale Chocolate Greedy. To idealna kompozycja jeśli marzy ci się surowy, ciężki, otulający, niemal otumaniający zapach czekolady. Należy do orientalnej grupy zapachów, a towarzystwo gorzej pomarańczy, suszonych owoców, fasoli tonki i wanilii współgra ze sobą wybitnie. Chociaż jest to kosztowny zapach, nie należy do tej najwyższej, nieosiągalnej półki cenowej, bo za 50-100 ml Greedy Chocolate trzeba zapłacić około 300-400 złotych. 

 

Czekoladowe perfumy na jesień

Jeśli nie odpowiada ci mleczny, "jadalny" zapach pierwszej pozycji, a w drugiej kusi cię wytrawność zapachu, ale przeszkadza cena - Vanille Chocolat Les Senteurs Gourmandes to coś pomiędzy.

Nuty perfum:

  • Miód, Wanilia, Czekolada, Tytoń. 
Interesujące, zaskakująco wytrawne. Pierwsze wrażenie na mnie - uderzająca czekolada. Przyjemna, ale ciemna, mroczna

To możemy przeczytać o zapachu na Fragrantica.pl. To jednocześnie cenowy, jak i zapachowy kompromis pomiędzy pierwszą, a drugą z opisanych kompozycji. Więc jeśli pragniesz czekoladowego zapachu w dobrej cenie (za około 100 złotych), warto spróbować. 

Czytaj też: W Top Secret idealny jesienny sweterek za 59,99. Ten kolor i wzór kochamy wszystkie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.