Piękny i młody wygląd po 50-tce? Julia Roberts i Cate Blanchett znają tajniki udanych stylizacji

Ikony stylu dla 50-latek to znane światowe i polskie gwiazdy. Idealnymi przykładami mogą być Julia Roberts, Cate Blanchett oraz Małgorzata Kożuchowska. Sprawdź, jakie stroje uwielbiają te panie.

Panie po pięćdziesiątce mogą inspirować się stylem wielu światowych i polskich gwiazd. Przykładowo Julia Roberts od lat uchodzi za modową ikonę, jej styl to idealny przykład wygodnego casualu. Z kolei Cate Blanchett uwielbia klasykę i elegancję, ale także nie rezygnuje z komfortu. W naszym kraju przykład można brać z Małgorzaty Kożuchowskiej, dla której czas się zatrzymał i aktorka absolutnie nie pozwala, żeby wiek w jakikolwiek sposób ograniczał ją w modzie. 

Czytaj więcej modowych treści na Avanti24.pl

Nonszalancka Julia Roberts. To ikona mody już od kilkudziesięciu lat

Kariera Julii Roberts rozpoczęła się w latach 80., ale to kolejna dekada została przez aktorkę zdominowana. Wtedy właśnie urósł jej status jako ikony stylu. Obecnie nadal jest inspiracją dla wielu kobiet, szczególnie tych po pięćdziesiątce. Roberts na co dzień, podobnie jak 30 lat temu stawia na wygodę i nonszalancję. Uwielbia proste rzeczy, często łączy zwykłe jeansy i koszulkę z nadrukiem. Z kolei w wieczorowym wydaniu, aktorka zazwyczaj prezentuje się w eleganckich garniturach, które lubi przełamać np. wyrazistym kolorem lub golfem zamiast koszuli

 

Zobacz także: Old Money to nowa definicja luksusu. Czym się wyróżnia? Koszulka polo ze 100% bawełny cieszy się popularnością wśród elit

Zawsze stylowa Cate Blanchett. Wzór dla szykownych 50-latek

50-latki uwielbiające klasę i elegancję mogą śmiało zerkać na modowe wybory Cate Blanchett. Gwiazda to idealny przykład osoby, która zawsze wygląda perfekcyjnie. Jej codzienne stroje to najczęściej spodnie zestawione z ciekawą koszulą. Zdarzają się też garnitury, z których krojami Blanchett lubi poeksperymentować. Jeśli chodzi o kolory, to w szafie aktorki dominują ciemniejsze barwy, jak czerń, granat, bordo, ale wiadomo, czasami trzeba trochę zaszaleć, dlatego nie brakuje odcieni niebieskiego czy czerwonego. Cate Blanchett praktycznie za każdym razem podkreśla też swoją sylwetkę, zakładając rzeczy leżące na niej perfekcyjnie. 

 

Polska ikona stylu, Małgorzata Kożuchowska. Prostota zawsze w modzie

Jak już wspomniałam, Małgorzata Kożuchowska wygląda, jakby poznała przepis na eliksir młodości. Od lat prezentuje się fantastycznie. Dużo wspólnego ma z tym także jej styl, gdyż gwiazda lubuje się w ponadczasowej klasyce. Dzięki temu wybrane przez nią stroje są zawsze modne. Ona także świetnie czuje się w dopasowanych garniturach i jeansach. Jednak równie często zakłada piękne sukienki. Praktycznie zawsze ma zaznaczoną talię przez pasek lub wiązanie. Polska aktorka nie boi się też wzorów, w jej stylizacjach są one mile widzianym elementem. Zdarzają się te kultowe, jak grochy, a także bardziej fikuśne i nieoczywiste motywy. 

 
Więcej o: