Vintage jest seksi! Ubrania z drugiej ręki to HIT na 2023 rok. Płaszcz niczym ten, który nosiła Jennifer Coolidge teraz 20% taniej

Nie jesteś przekonana do mody z drugiej ręki? Właśnie tak będziemy się teraz nosić! Ubrania vintage to mocny trend na 2023 rok! Niech więc twoje perełki z otchłani szafy dostaną drugie życie!

Vintage jest seksi!

2022 rok zmienił nasze podejście do produkcji ubrań. Zaczęliśmy bardziej dostrzegać środowisko i funkcję, jaką pełni w nim moda, szczególnie ta fast. Jakość ubrań, ich skład, idea marki i jej wizerunek, a także produkcja oparta na fairtrade to tylko niektóre czynniki, które wpłynęły na nasze wybory konsumenckie. Na tych podwalinach zaczęła się rozwijać moda na vintage, którą dodatkowo wspierały zagraniczne gwiazdy. Wszyscy pamiętamy cudowne kreacje Zendaye, Belli Hadid, czy Halsey - ukochane szczególnie te z lat 90. To zasługa stylisty Law Roach, który wylansował trend na vintage podczas wielkich gal i przechodzenia po czerwonych dywanach. Ten kierunek przełożył się także na social media, w których aż roi się od inspiracji sprzed dekady!

Trendy 2023Trendy 2023 fot. Instagram @zendaya / fot. Showroom

Blogerki też są na tak

Czemu vintage jest seksi? Przede wszystkim ubrania wykonane dekadę temu zachwycają prostym lecz ponadczasowym designem, który zawsze jest na czasie. To perełki, które bez problemu odnajdą się w nowocześniejszej stylizacji i zagwarantują nam nienaganny wygląd. Przekonuje o tym blogerka pod pseudonimem @wefelicia, która skórzaną kurtkę vintage z futerkiem bezbłędnie dopasowała do klasycznego zestawienie w duchu minimal chic. Taki płaszcz jak nosi znana influencerka lub ten, który w latach 90. nosiła Jennifer Coolidge dostaniesz teraz 20% taniej w multibrandzie Showroom.

Trendy 2023Trendy 2023 fot. Showroom / fot. Instagram @wefelicia

Dodatki mają znaczenie

Dodatki vintage? Jak najbardziej! To przecież najgorętszy element naszej stylizacji. W tym przypadku jednak nie lata 90., a 2000. inspirują wszystkich #fashionkillers. Okulary nie tylko potrafią dodać luzu stylizacji, ale także są praktycznym elementem na co dzień. Te od projektanta, na przykład Diora, czy YSL w unikatowym designie posłużą na lata. Z pewnością też zwrócą na nas uwagę. Modele dostępne w sklepie Showroom dostaniesz w dobrych cenach ze względu na trwające właśnie wyprzedaże międzysezonowe. Dobre ceny mają też rzeczy z metką "pre-owned". Oznacza to, że produkt miał już wcześniejszego właściciela, który zdecydował się odsprzedać rzecz w nowej, korzystniejszej cenie. My uwielbiamy slow fashion, dlatego zawsze chętnie polujemy na takie perełki od designerów!

Więcej o: