Modne wzorki na paznokciach na jesień: geometryczne wzory na cielistych lakierach

Tej jesieni jedną z najmodniejszych stylizacji paznokci są geometryczne wzory. Przedstawiamy inspiracje, jak wykonać to stylowe zdobienie.

Tej jesieni jedną z najmodniejszych stylizacji są geometryczne wzory. Proste linie, koła, kwadraty i prostokąty to teraz najpopularniejsze zdobienia. Takie stylizacje prezentują się świetnie na paznokciach pomalowanych lakierem w odcieniu nude lub na naturalnej płytce. Geometryczne wzory na paznokciach możesz wykonać również sama. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji. 

 

Geometryczne wzory na paznokciach. Jak je zrobić?

Stylizację paznokci rozpocznij od odpowiedniego przygotowania płytki. Nadaj paznokciom pożądany kształt i usuń skórki. Następnie wypoleruj i odtłuść płytkę paznokcia. Następnym krokiem jest nałożenie koloru. Wybierz lakier w odcieniu nude. Możesz też pomalować paznokcie lakierem transparentnym. Do wykonania zdobień przyda ci się cienki pędzelek, który ułatwi precyzyjne rozprowadzanie lakieru. Wzory wykonuj czarnym, białym lub złotym kolorem. 

Jeżeli malujesz paznokcie lakierem hybrydowym, pamiętaj, aby poszczególne zdobienia wykonywać etapami. Zacznij od namalowania cienkich linii wyznaczających krawędzie wzorów, następnie utwardź paznokcie w lampie. Wykonaj kolejne zdobienia i ponownie utwardź. Dzięki temu unikniesz zmieszania się lakierów.

Geometryczne paznokcie. Inspiracje 

Najprostszym wzorem będzie namalowanie kilku, przecinających się linii. Możesz tak, jak na zdjęciu poniżej wykonać je czarnym lakierem lub też połączyć kilka kolorów. Modnie i elegancko będą prezentowały się również złote linie. 

 

Kolejny pomysł to namalowanie na paznokciach figur geometrycznych, takich jak koło, trójkąt czy kwadrat. Mogą być one w różnych kolorach i delikatnie się przecinać. Jeżeli boisz się, że wzór wyjdzie nierówno, skorzystaj z gotowych naklejek na paznokcie. 

 

Taką stylizację paznokci możesz urozmaicić, dodając do niej nieco błysku. Wystarczy, że wybrane figury geometryczne uzupełnisz połyskującym pyłkiem. Paznokcie w takim stylu będą świetnym uzupełnieniem jesiennych stylizacji. Wyglądają bardzo elegancko, więc możesz je nosić zarówno do biura, jak i na uroczyste okazje. 

Więcej o: