Modne płaszcze dla pań po 50-tce. Te modele to klasa sama w sobie na jesień!

Mamy jesień zatem pora na przegląd jej znaku rozpoznawczego: płaszczy. Dodają szyku i elegancji, ale mogą też być nieco mniej formalne. Te płaszcze dla pań po 50-tce to świetna inwestycja.

Jest coraz chłodniej, zatem to idealny moment na rozejrzenie się za idealnym okryciem wierzchnim. I zdecydowanie w naszej jesiennej garderobie nie może zabraknąć płaszcza. Dojrzale kobiety wiedzą, że te najbardziej uniwersalne modele nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą robiły wrażenie. 

Płaszcze dla pań po 50-tce: odcienie kamelu

O ile eksperymenty ze stylizacjami są wspaniałą zabawą i okazją do odkrywania swojego stylu, to okrycie wierzchnie może być nieco bardziej stonowane, głównie dlatego, że nie zmieniamy go przecież codziennie. Często służy nam przez cały sezon, zatem warto zainteresować się klasyką, która będzie współgrała z wieloma kolorami. Należy do niej między innymi klasyczny karmelowy i beżowy trencz. Kolor ten pasuje do wielu typów urody, a zwłaszcza brunetkom. Ważna wskazówka: najbardziej efektownie wyglądają ciepłe odcienie, a nie chłodny beż. Szczególnie korzystnie dla sylwetki wypadają płaszcze z paskiem w talii, które ją podkreślają nawet jeśli nie posiada się bardzo zaznaczonej. 

 

Różne odcienie szarości 

Kolejny niezmiennie twarzowy kolor płaszcza dla kobiety dojrzalej to odcienie szarości, od jasnego po grafit. Taka kolorystyka pasuje zwłaszcza blondynkom o jasnych oczach. I tu również zasada jest podobna, płaszcz z paskiem bardzo ładnie podkreśla talię. Płaszcz o równym kroju nieco poszerza, choć nie zawsze. Oversizowe modele również są piękne. Interesujący fason na ten sezon to płaszcz bardzo długi, a ten z pewnością będzie pasował wyższym paniom. 

 

Sprawdź na Avanti24: ostateczna wyprzedaż sukienek 2022

Czarny płaszcz doskonale uzupełnia każdą stylizację

I na koniec model, który będzie pasował do każdej stylizacji i typu urody. Czarny płaszcz to elegancja i szyk same w sobie. Można do niego też dobrać bardzo różne dodatki, zarówno czarne, brązowe, jak i bardziej szalone kolory. W tej konfiguracji wszystko do siebie może pasować. W popularnych sieciówkach można je kupić już powyżej 140 zł. 

 

Te sukienki w stylu skandynawskim są tańsze nawet o 60%! Viralowy trend z Tik Toka podbija serca Polek [ZOBACZ]

Więcej o: