Masz go w swojej kuchni i kosztuje 5 złotych - efekt, jaki daje na włosach może cię zaskoczyć!

Julia Adydan
02.07.2022 09:40
To sposób na lekkie i lśniące włosy!

To sposób na lekkie i lśniące włosy! (fot. Shutterstock)

W internecie można spotkać wiele nieprawdziwych informacji, ale to także kopalnia świetnych pomysłów i niesamowitych porad. Zwłaszcza modowych i urodowych. Wiralowa maska z tym dodatkiem robi w sieci furorę!

Pielęgnacja włosów stała się w ostatnim czasie dużym trendem, media społecznościowe zalewają coraz to nowe pomysły na to jak ulepszyć rutynę, czego unikać, a co działa cuda. Chociaż my do naturalnych sposobów i "life-hacków" podchodzimy sceptycznie, jeśli nie są niebezpieczne chętnie poddajemy je próbom - chociażby żeby zaspokoić ciekawość. 

Mąka ma również zastosowanie w kosmetyce!Mąka ma również zastosowanie w kosmetyce! fot. Shutterstock

Mąka ziemniaczana na włosy - hit czy kit? 

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre internetowe pomysły mogą brzmieć absurdalnie, ale z doświadczenia wiemy, że spora część z nich naprawdę się sprawdza, dlatego dajemy im szansę. Ostatnio dużą popularnością cieszą się przepisy z użyciem mąki ziemniaczanej. Skrobia, którą właściwie jest ta mąka, w przemyśle kosmetycznym jest najczęściej wykorzystywana właśnie do pielęgnacji włosów, ponieważ ma właściwości wypełniające i wygładzające. Sprawia, że włosy są miękkie, lśniące i lepiej się układają. 

Oklapnięte i matowe włosy? Spróbuj tej wiralowej maski z mąką ziemniaczaną!Oklapnięte i matowe włosy? Spróbuj tej wiralowej maski z mąką ziemniaczaną! fot. Shutterstock

Brwi jak po liftingu? Za 3 złote możesz mieć taki efekt bez wizyty u kosmetyczki! [SPRAWDŹ]

Mąka ziemniaczana dodatkiem do klasycznej maski

Chcąc podbić działanie swojej ulubionej maski (my szczególnie polecamy serię Garnier Fructis, którą z pewnością zna każda kobieta), ulepszyć ją za pomocą właściwie kilku groszy, dodaj do niej mąkę w proporcjach 2:1 - jedna łyżka mąki, na dwie maski. To najprostszy i najszybszy sposób z użyciem tego, wydawałoby się, kuchennego składnika i daje większą szansę na regularne jego używanie, a co za tym idzie, na lepsze efekty. Pamiętaj, żeby takiej mieszanki nie nakładać na skalp - niepotrzebnie obciąży to włosy i może zaprzepaścić końcowy efekt! Dla spotęgowania działania, po nałożeniu mikstury na długość włosów możesz owinąć je siatką lub specjalnym czepkiem - tak, jak powinno się to robić w przypadku, np. olejowania włosów. 

 

Płukanka z mąki ziemniaczanej 

Jeśli jesteś oddana "włosingowi" i nie masz nic przeciwko przeznaczeniu kilkunastu minut więcej na ich pielęgnacje, możesz wypróbować mączną płukankę. W litrze letniej wody (pamiętaj, że do pielęgnacji włosów nigdy nie należy używać gorącej wody, która osłabia cebulki) dokładnie wymieszaj jedną łyżeczkę mąki. Włosy możesz wymoczyć w misce lub przelać mieszankę do butelki i dokładnie polać nią włosy, ponownie omijając skalp. Efekt takiego zabiegu jest natychmiastowy.

Włosy po zabiegach z użyciem mąki są wygładzone, lśniące i 'sypkie'Włosy po zabiegach z użyciem mąki są wygładzone, lśniące i 'sypkie' fot. Shutterstock

Zobacz też: Te kosmetyki pomogą ci w walce o smukłą i piękną sylwetkę. Są niedrogie i skuteczne!

Więcej o: