Makijaż liftingujący wysmukli i odmłodzi twarz, musisz tylko znać kilka zasad. Jest idealny dla kobiet 50 plus!

Agata Zielińska
27.01.2022 19:18
Makijaż liftingujący

Makijaż liftingujący (Fot. Shutterstock)

Makijaż często poprawia nie tylko wygląd, ale i nasze samopoczucie. Czasem jednak nieświadomie popełniały błędy, wskutek których możemy postarzyć lub poszerzyć twarz. Zobacz, jak wykonać make-up liftingujący, optycznie unieść kości policzkowe i zmniejszyć nos. Te techniki powinny znać nie tylko dojrzałe kobiety!

Czym jest makijaż liftingujący?

Makijaż liftingujący umożliwia poprawienie wyglądu twarzy bez zastrzyków i skalpela. Oczywiście efekt utrzymuje się tylko do momentu zmycia make-upu, ale i tak warto! Ten rodzaj makijżu jest ostatnio szczególnie popularny, w mediach społecznościowych nie brakuje filmików, na których makijażystki pokazują, jak można poprawić wygląd. Wskazują także błędy, jakie często popełniamy. Na czym więc polega makijaż liftingujący, jak go wykonać i dla kogo jest odpowiedni?

Makijaż liftingujący polega na konturowaniu twarzy z użyciem korektora, podkładu, różu, rozświetlacza i bronzera w taki sposób, by z dowolnego kształtu twarzy uzyskać owal, który jest uznawany za idealny. Poniżej znajdziecie grafiki, które wam to ułatwią. Sekret makijażu liftingującego tkwi głównie w konturowaniu na mokro, aby zrobić to poprawnie, potrzebujesz dobrych kosmetyków. Produkty do makijażu w dobrej cenie znajdziecie w ofercie marki Inglot. 

Jak poprawnie konturować twarzJak poprawnie konturować twarz Fot. Shutterstock

 

Najważniejsze etapy makijażu liftingującego - konturowanie

Najważniejsza zasada konturowania? Jest ich nawet kilka! Pierwsza z nich: miejsca, które chcesz wyeksponować, przykuć do nich uwagę rozświetl, a to, co chcesz pomniejszyć i uzyskać efekt wgłębienia potraktuj bronzerem. Jeśli masz na twarzy niedoskonałości, zrezygnuj z rozświetlacza, który tylko zwiększy ich widoczność. Druga zasada makijażu liftingującego - aplikuj i rozcieraj produkty ku górze, dzięki temu optycznie uniesiesz policzki i prawidłowo wymodelujesz żuchwę. Makijaż potrafi zdziałać cuda! Wszystkie produkty, których potrzebujesz znajdziesz poniżej. 

Jak poprawnie konturować twarzJak poprawnie konturować twarz Fot. Shutterstock

 

Jak poprawnie konturować twarzJak poprawnie konturować twarz Fot. Shutterstock

 
Więcej o: