Kiedyś były symbolem kiczu, dziś noszą je niemal wszyscy! Top 5 "brzydkich" swetrów świątecznych z sieciówek

Aleksandra Śmieszek
07.12.2021 17:40
Świąteczne swetry z sieciówek

Świąteczne swetry z sieciówek (fot. Shutterstock)

Świąteczne swetry jeszcze do niedawna uważane były za synonim kiczu, dziś nie wyobrażamy sobie bez nich okresu świątecznego. Wybrałyśmy najciekawsze "brzydkie swetry" z sieciówek.

Swetry świąteczne 

Swetry z motywem świątecznym na dobre rozgościły się w popkulturze. Wciąż wiele z nas kojarzy scenę z Dziennika Bridget Jones, kiedy Mark Darcy (grany przez Colina Firtha) wchodzi do pokoju ubrany w sweter z reniferem. Kiczowate sweterki, tzw. "ugly sweaters" stały się nieodzownym elementem okresu oczekiwania na święta.

Swetry świąteczne z sieciówkiSwetry świąteczne z sieciówki fot. Shutterstock

Do niedawna kupić je można było tylko w second handach, dziś wystarczy zajrzeć do sieciówki czy marketu, by znaleźć multum swetrów z reniferami, bałwankami czy elfami. Przedstawiamy top 5 "brzydkich" swetrów z sieciówek, obok których nie da się przejść obojętnie!

 

Miejsce 1 - sweter z reniferem

Rudolfa żadnemu wielbicielowi świąt przedstawiać nie trzeba. Sympatyczny renifer jest jedną z najczęściej pojawiających się postaci na świątecznych swetrach. W tej kategorii na prowadzenie wysuwają się swetry z odstającym czerwonym nosem pomocnika Świętego Mikołaja, modele tego typu znajdziecie w House. 

 

Miejsce 2 - sweter z lampkami

Czy może być coś lepszego niż sweter, który świeci? Modele Sinsay posiadają lampki LED oraz odstające pompony. Z pewnością zrobią furorę w czasie świątecznych imprez. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - zielonej i granatowej.

Miejsce 3 - sweter z pingwinem

W okresie świątecznym wiele osób decyduje się na swetry z uroczymi zwierzątkami. Naszym faworytem jest model z pingwinem i białymi pomponami, który znajdziecie w Croppie.

Miejsce 4 - swetry we wzory

Wzorzyste swetry w poziome pasy to absolutna świąteczna klasyka. Kojarzymy je z amerykańskich filmów z lat 90. i początku lat 2000. Podobne modele z choinkami, bałwankami i śnieżynkami znajdziecie teraz w House. 

 

Sprawdź: świąteczne swetry w supercenach

Miejsce 5 - swetry z bohaterami filmów i kreskówek

W sieciówkach znajdzie się coś dla fanów kreskówek i filmów świątecznych. Wielbiciele opowieści o Grinchu czy fani Królika Bugsa docenią swetry świąteczne z kolekcji House. 

 

Moda po 50-tce: kurtki zimowe w tym kolorze to HIT! Ciepłe modele z Reserved już za 69,99

Więcej o: