Bądź w formie w sezonie jesienno-zimowym - ten element garderoby sprawi, że sport na świeżym powietrzu stanie się przyjemnością!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
06.10.2021 15:38
kurtki do biegania

kurtki do biegania (shutterstock)

Dobra motywacja to nieodzowny element systematycznego dbarnia o formę. Motywacją może stać się nie tylko chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, ale również ładny i wygodny sportowy strój.

Kurtka do biegania damska modna i wygodna

Kurtki do bieganiaKurtki do biegania fot. materiały partnera

Jesienią nieodzownym elementem uprawiania sportu na świeżym powietrzu jest cienka kurtka do biegania. Wybierając odpowiedni model warto wiedzieć na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed jej zakupem. Najbardziej pożądany model na chłodne dni to kurtka do biegania z kapturem. Dlaczego? Oczywiście odpowiedz jest prosta - kaptur ochroni przed niespodziewanym przelotnym deszczem oraz silnym wiatrem. Jeśli nie lubicie odzieży z kapturem, warto pomyśleć o kurtce z wysokim kołnierzem, który ochroni szyję, bez konieczności zakładania szalika. Kurtka do biegania na deszcz powinna być wyprodukowana z wodoodpornej tkaniny, na to też warto zwrócić uwagę, gdyż nie wszystkie kurtki mają taką właściwość. Najpopularniejsze kurtki, które są nie tylko dobre jakościowo, ale też świetnie wyglądają na sylwetce to z pewnością propozycje od Adidas czy Nike. Profesjonalne kurtki do biegania to spory wydatek, ale teraz, wybrane modele kupisz nawet 60% taniej!

Kurtka do biegania męska - jaki model wybrać 

Kurtki do biegania męskieKurtki do biegania męskie fot. materiały partnera

Dla mężczyzn must have to z pewnością kurtka do biegania przeciwdeszczowa. Panowie częściej, niż kobiety lubią uprawiać sport w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy silny wiatr. Jeśli ważniejszy jest dla was komfort termiczny, dobrym rozwiązaniem są kurtki do biegania z membraną, która co prawda nie ociepla, ale zabezpieczają przed utratą ciepła. Dzięki niej "ubranie oddycha". Dodatkowym atutem męskiej kurtki do biegania będą zamki na w kieszeniach. Dzięki temu, bez potrzeby zabierania ze sobą saszetki, telefon lub klucze będą zawsze w bezpiecznym miejscu. Jeśli na przebieżki wybierasz się wieczorem i preferujesz miejsca słabo oświetlone, dobrym wyborem będzie kurtka do biegania z odblaskami. To bardzo ważne, jeśli chcemy uprawiać sport bezpiecznie. 

Kurtka do biegania na zimę

Kurtki do biegania na zimęKurtki do biegania na zimę fot. Shutterstock

O ile jesienią, jeśli nie posiada się specjalnej kurtki do biegania, można wykorzystać zwykłą wiatrówkę, o tyle okrycie wierzchnie na zimę powinno być bardziej profesjonalne. Najważniejsze, żeby było ciepłe, gdyż trening często odbywa się w niskich temperaturach. Należy również pamiętać pamiętać, aby kurtka do biegania była wykonana z materiału, który oddycha, żeby podczas ruchu nie zrobiło się zbyt gorąco. Kurtka do biegania na zimę męska, jak i kurtka do biegania na zimę damska to ostatni element, tak zwanego ubioru "na cebulkę". W chłodne miesiące pamiętajmy, aby zakładać na siebie warstwy - to najlepszy sposób, aby nie zagrzać się, ani nie zmarznąć, a co za tym idzie nie zachorować.

Więcej o: