Ciepłe kurtki puchowe? Oto modne propozycje z Reserved i Mohito! Kupisz je w świetnej cenie

MPZ
26.09.2021 07:00
Modna kurtka puchowa

Modna kurtka puchowa (Fot. Imaxtree)

Kurtki puchowe damskie to prawdziwy zimowy must have. Sprawdzają się na narciarskim stoku i w mieście. Zapewniają komfort termiczny, wygodę, a mnogość dostępnych fasonów ułatwia dopasowanie ich do różnego rodzaju stylizacji. Specjalnie dla ciebie wybieramy najmodniejsze kurtki puchowe z sieciówek.

Kurtki puchowe damskie

Kurtka puchowa została wynaleziona przez alpinistę George'a Fincha, który w 1922 roku w takim właśnie stroju wspinał się na Mount Everest. Ta część garderoby swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze właśnie sportowcom i alpinistom, jednak swoją całkiem dużą cegiełkę dołożyły do tej kariery także sieciówki. To właśnie w sklepach należących do największych sieci znaleźć można kurtki puchowe damskie, których wizerunek odmieniony został przez różne przypadki i odświeżony tak, by przestał kojarzyć się tylko ze stokiem. Nowe życie kurtek puchowych damskich jest lżejsze, krojem przywodzące często na myśl kobiece płaszcze.

jak prać kurtkę puchowąjak prać kurtkę puchową fot. imaxtree

Jaką kurtkę puchową wybrać?

Jeśli jednak głównym celem jest zakup kurtki narciarskiej, podczas wybierania idealnego modelu trzeba skupić się na cechach świadczących o prawdziwej wartości puchówki. Chodzi tu o wiatro- i wodoodporny materiał wierzchni, ale przede wszystkim wypełnienie, które w największym stopniu przekłada się na jakość, trwałość i funkcjonalność puchówki.  Sprawdzenie składu stanowi więc ważny element wyboru. W kurtach puchowych damskich powinna znajdować się mieszanka kaczego i gęsiego puchu lub pierza. To ona odpowiada za właściwości termiczne, a także lekkość całego stroju. W wydaniu narciarskim kurtki często wyposażone są także w sprytne kieszenie i schowki. Jeśli nie chcemy wyglądać w puchówce jak w śpiworze, zadbajmy także o właściwy fason, podkreślający sylwetkę.

 

Kurtka puchowa - dla kogo?

Przyjęło się uważać, że w kurtkach puchowych damskich dobrze wyglądają tylko panie bardzo szczupłe. Nie jest to prawdą, choć rzeczywiście konstrukcja puchówki w naturalny sposób dodaje figurze objętości i powiększa obwód ciała. Najistotniejsza są jednak proporcje, decydujące o całym wizerunku. Ważne jest także zestawianie kurtki z innymi elementami stroju, ponieważ nawet najlepszy i najlepiej dopasowany wariant puchówki będzie wyglądał źle, jeśli pozostałe elementy stylizacji nie będą z nim współgrać.

 

Długie kurtki puchowe

Kurtki puchowe damskie często przybierają wygląd długich płaszczy. Te przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet wysokich, u których z łatwością można podkreślić talię. Wbrew pozorom, nie muszą to być osoby szczupłe, choć figura typu klepsydra będzie najbardziej odpowiednią. Krótką kurtkę nosić można niezależnie od typu sylwetki, jednak krój, długość i sposób taliowania będzie istotny. Pamiętać trzeba, że im grubszy model, tym bardziej wizualnie powiększają się górne partie ciała. Najbezpieczniejszy jest wariant sięgający bioder. Zakryje on brzuch, a często także część pośladków. Nie skraca przy tym nóg. W każdym przypadku sprawdzi się kurtka puchowa damska z zaznaczoną talią: może to być pasek, pozwalający fizycznie zaznaczyć wcięcie lub tylko wzór na materiale, tworzący optyczną iluzję.

Modne kurtki puchowe

Kurtki puchowe damskie często produkowane są w żywych i energetycznych kolorach. Ma to zastosowanie praktyczne, ułatwiające ewentualną pracę służb ratunkowych. Jeśli jednak puchówka ma być noszona po mieście, a celem jest wyszczuplenie sylwetki, warto skupić się przede wszystkim na kurtkach czarnych, granatowych, beżowych i karmelowych. Zwłaszcza ten ostatni wariant jest ponadczasowy i pasuje do większości strojów. Co z kurtkami puchowymi damskimi w różnych wzorach? Najlepiej jeśli deseń znajduje się w miejscach bezpiecznych pod względem proporcji: na kołnierzu, przy dekolcie czy na ramionach. Nie powiększymy swojego rozmiaru, jeśli kurtki puchowe damskie będą mieć niezbyt duże i kolorystycznie stonowane printy.

Więcej o: