Te oprawki optycznie wyszczuplą twarz. Podpowiadamy, jaki kształt oprawek wybrać, by wyglądać najkorzystniej

Jaki kształt oprawek dobrać do kształtu twarzy? Idealne okulary nie tylko korygują wadę wzroku, ale też dodadzą uroku, podkreślą urodę i optycznie wysmuklą twarz. Podpowiadamy, jaki model będzie dla ciebie idealny.

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Okulary to już nie tylko konieczność. To często stylowy dodatek, który dopełnia stylizację i podkreśla urodę. Myślisz, że we wszystkich oprawkach wyglądasz niekorzystnie? Możliwe, że przymierzałaś okulary nieodpowiednie do twoich rysów twarzy. Podpowiadamy, jaki kształt oprawek będzie dla ciebie odpowiedni. Nieważne, czy szukasz okularów korekcyjnych, do czytania, przeciwsłonecznych, czy zerówek, które podkręcą twój styl - zacznij od określenia, jaki kształt ma twoja buzia. W przypadku okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się oprawki prostokątne i kwadratowe, a także owalne. Najłatwiej mają osoby o twarzy owalnej - do takiej pasują niemal każde okulary. Aby jednak wyglądać najkorzystniej, unikaj zbyt dużych i szerokich modeli, które mogą niepotrzebnie zniekształcić rysy. Do buzi przypominającej kształtem trójkąt świetnym wyborem będą okulary połówki lub okrągłe. Jeśli natura obdarowała cię kwadratową twarzą i ostrymi rysami, możesz je złagodzić za pomocą grubych oprawek o okrągłym kształcie. 

Poniżej zamieszczamy grafikę, która ułatwi ci wybór odpowiednich oprawek. 

OprawkiOprawki Fot. Shutterstock

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzyJak dobrać oprawki do kształtu twarzy Fot. Shutterstock

Niedrogie okulary i oprawki, które możesz nosić codziennie i okazjonalnie

Okulary są coraz bardziej modnym dodatkiem - noszą je nie tylko osoby, których wada wzroku tego wymaga, ale również te, którym okulary po prostu dodają uroku. Oprawki stanowią pewnego rodzaju biżuterię, szczególnie złote i srebrne. Popularność okularów wzrosła do tego stopnia, że zerówki kupisz nawet w sieciówkach. Aby wyglądać jeszcze bardziej stylowo, możesz dokupić także łańcuszek, który wygląda jak naszyjnik. Taki dodatek kosztuje niedużo, a robi wrażenie.

Oprawki optycznie wyszczuplające twarzOprawki optycznie wyszczuplające twarz Fot. Shutterstock

Oprawki, które podkreślą urodę

Szukasz modnych okularów zerówek lub oprawek, w które wstawisz szkła korekcyjne? Ładne i dobrej jakości oprawki nie muszą kosztować dużo! Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji za kilkadziesiąt złotych. Oto modele grubych i cienkich oprawek o różnych kształtach.

Zobacz także: modne sukienki na jesień. Wybrałyśmy modele na każdą kieszeń >> 

 
Więcej o: