Ubrania z tego szlachetnego materiału sprawdzą się latem! Nasza faworytka? Kwiecista spódnica midi

Natalia Szyperek
21.06.2021 18:00
Sukienki z jedwabiu

Sukienki z jedwabiu (Fot. Materiały Promocyjne Partnera)

Szlachetny materiał, jakim jest jedwab, nie ma sobie równych. Jest niezwykle przyjemny w dotyku i prezentuje się znakomicie. Jednak jedwab wymaga specjalnego traktowania. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jedwabnej bluzki, spódnicy czy sukienki, dowiedz się jak o niego dbać, by dana rzecz posłużyła na lata!

Sukienki z jedwabiu

Naturalny jedwab znany jest od tysięcy lat, a uzyskuje się go z kokonu motyla jedwabnika. Co ciekawe, tajemnica wytwarzania jedwabnej tkaniny była przez Chińczyków pilnie strzeżona i dopiero w XIII wieku technologia produkcji tego szlachetnego materiału rozprzestrzeniła się poza pracownie Państwa Środka. Jedwab charakteryzuje się delikatnym połyskiem, jest miękki i przyjemny w dotyku oraz bardzo gładki. Kolejną cechą, która wyróżnia jedwab na tle innych tkanin używanych w przemyśle odzieżowym, jest wysoka cena - zakup sukienki z jedwabiu to spory wydatek. Wszystko dlatego, że proces powstawania materiału jest bardzo czasochłonny. Jednak trwające wyprzedaże to idealna okazja, by kupić jedwabne ubrania w niższej cenie. Promocje sięgają nawet 50%!

 

Bluzki z jedwabiu

Dlaczego ubrania z jedwabiu są tak bardzo pożądane? Tkanina nie rozciąga się ani nie traci kształtu tak, jak bluzki z podobnie wyglądających materiałów, czyli poliestru lub wiskozy. Ponadto jedwab nie uczula, jest więc świetny dla osób z silną alergią, a także dla małych dzieci. Co więcej, prawdziwy jedwab w ogóle się nie gniecie, możesz więc narzucić na siebie takie ubranie bezpośrednio przed wyjściem do pracy czy na ważne spotkanie i wyglądać świetnie. Bluzki z jedwabiu są świetne na lato. Ciało czuje się swobodnie i nie poci się w prawdziwe upały, podczas gdy w tańszych, wiskozowych ubraniach mogłoby nam być bardzo gorąco. Do wyboru masz jednolite topy, wzorzyste T-shirty lub eleganckie koszule w sam raz na formalne spotkania.

 

Spódnice z jedwabiu

Ubrania z jedwabiu naturalnego są świetne do noszenia w upały, ale jak o nie dbać, gdy bluzka czy sukienka nadaje się już do prania? Zwyczajowo jedwab powinno się czyścić na sucho, co oznacza wyprawę do pralni chemicznej. Zanim jednak zniechęci cię to do zakupu np. spódnic z jedwabiu, zapoznaj się z zaleceniami widocznymi na metce. Jedwabna tkanina z domieszką innych materiałów może być bardziej wytrzymała w kontakcie z wilgocią, a co za tym idzie, może się okazać, że jej czyszczenie będzie o wiele prostsze. Jeśli sukienkę czy bluzkę będziesz prać ręcznie, używaj bardzo delikatnego środka czyszczącego, np. szamponu dla dzieci lub mydła. Pamiętaj także, aby unikać tarcia, wyżymania czy wykręcania materiału - gdy jest on mokry, zwiększa się jego podatność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym patentem na pozbycie się nadmiaru wody jest delikatne odsączenie jej ręcznikiem. Następnie jedwab warto suszyć, rozkładając bluzkę czy spódnicę na płasko na suszarce. Jeśli będziesz odpowiednio dbać o spódnice z jedwabiu i nie tylko - z pewnością będą ci służyć na lata.

Więcej o: