Wielki powrót trendu sprzed lat! Takie połączenia kolorów zaskakują, ale kobiety z branży mody oszalały na ich punkcie

Joanna Szczurek, D Z
03.03.2021 18:05
color blocking Versace SS2021

color blocking Versace SS2021 (fot. Imaxtree)

Color blocking to pojęcie, które oznacza specyficzny sposób łączenia kolorów. Wykorzystujemy go w modzie, w aranżacjach wnętrz, a także w makijażu. Jak ze smakiem korzystać z zasad color blockingu?

Color blocking oznacza łączenie ze sobą kontrastowych kolorów. Łącząc kolory z przeciwległych stron koła barw, jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe i oryginalne stylizacje, które wyróżnią cię z tłumu. W color blockingu możemy łączyć dwie lub więcej barw. Panuje totalna dowolność - to jedna z technik, która daje spore pole do popisu!

Color blocking na pokazie Versace SS2021

Versace SS 2021Versace SS 2021 fot. Imaxtree

Color blocking jest znany w modzie od lat, a prawdziwy szał na stylizacje z kontrastującymi ze sobą kolorami panował w 2011 roku. Pamiętacie modne wtedy połączenie cukierkowego różu i energetycznego pomarańczu? Moda na color blocking powróciła, co szczególnie widać na przykładzie ostatniej kolekcji domu mody Versace. Pokaz na sezon wiosna-lato 2021 to istna feeria barw. Zwracają uwagę nie tylko odważne ubrania, ale też znakomicie dopasowane dodatkiWidzimy połączenia neonów i pasteli, a także innych kolorów, które z pozoru do siebie nie pasują, natomiast tutaj tworzą spójną całość. 

Gucci/ Bottega Veneta/ Fendi SS2021Gucci/ Bottega Veneta/ Fendi SS2021 fot. Imaxtree

Color blocking mogliśmy zaobserwować też w sylwetkach z najnowszych kolekcji domów mody Gucci, Bottega Veneta czy Fendi. 

Color blocking: stylizacje z Tygodnia Mody

stylizacje z Tygodnia Modystylizacje z Tygodnia Mody fot. Imaxtree

Jak łączyć kolory, aby wyglądać szykownie i w dobrym guście? Weź przykład z kobiet z branży mody! Ja czerpię inspiracje na temat color blockingu przeglądając zdjęcia stylizacji z ostatniego Tygodnia Mody. Wiele fashionistek zdecydowało się na połączenie kontrastujących kolorów, co dało świetny efekt! Jak już wspomniałam, najlepiej wyglądać będą kolory z przeciwległych stron koła barw. Tak więc kolor niebieski łączymy z pomarańczowym i miedzianym. Zielony będzie wyglądać świetnie z czerwienią, różem i fioletem.

 
 

Piękne zielone ubrania znajdziesz tutaj! [SPRAWDŹ]