Ubrania z tym wyjątkowym wzorem nosiły gwiazdy kina lat 50 i 60. Współcześnie uwielbiają go znane blogerki modowe!

Angelika Sobańska, D Z
24.01.2021 11:00
zwierzęcy wzór

zwierzęcy wzór (fot. imaxtree)

Panterka, zebra, a może wężowy print - zwierzęcy wzór niejedno ma oblicze, ale zawsze wygląda efektownie. Wiedziały już o tym uwielbiane aktorki XX wieku - m.in. Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe. Sprawdź piękne ubrania z tym motywem, a może znajdziesz coś dla siebie!

Mało jest wzorów w modzie z tak bogatą historią jak zwierzęcy print. W dodatku niektórzy go bardzo lubią, a inni z kolei uważają za kicz. Wielkim fanem tego motywu, a konkretnie leopardzich cętek, był Christian Dior, którego pod koniec lat 40. XX wieku zaraziła tą miłością jego współpracownica Mitzah Bricard. Od tego czasu zwierzęcy motyw stawał się coraz bardziej popularny i przybierał nowe formy. 

Zwierzęcy wzór na ubraniach

Pierwsze ubrania ze zwierzęcym wzorem pojawiały się w filmach już w latach 30 i 40 XX wieku. Cętki zaczęły być obecne w stylizacjach znanych gwiazd, dlatego zwyczajne kobiety wkrótce również chciały mieć ubrania ozdobione tym motywem. Audrey Hepburn zachwycała w nakryciu głowy w leopardzie cętki w filmie "Szarada" w 1963 roku, natomiast 10 lat wcześniej ten zwierzęcy motyw pojawił się na pelerynie noszonej przez Marylin Monroe w "Mężczyźni wolą blondynki". Co obecnie najbardziej wpisuje się w trendy? Wciąż bardzo modne są ubrania w różnorodne cętki, określane często ogólnie jako panterka, ale także w zebrę oraz wężowy print. Niektórzy twórcy mody wychodzili poza te schematy i proponowali nawet krowie łaty na ubraniach, które jednak nie stały się tak popularne jak inne zwierzęce motywy. Obecnie modne są głównie swetry i bluzki w zwierzęce printy, a także spódnice i sukienki oraz zimowe płaszcze.

zwierzęcy wzórzwierzęcy wzór fot. imaxtree

Jak nosić zwierzęce wzory?

Dla niektórych ubrania w cętki lub zebrę mogą być zbyt rzucające się w oczy, ale warto się przełamać i spróbować włączyć jakiś tego typu element do swoich stylizacji. Jeśli nie lubisz panterki, może przypadnie ci do bardziej stonowany wężowy print? Blogerki modowe i influencerki dobrze pokazują, jak nosić takie ubrania, ciekawe stylizacje pojawiały się również na Fashion Weekach w największych miastach Europy. Wendy Nguyen (instagram: wendyslookbook) chętnie sięga po sukienki w zwierzęcy wzór, zarówno zebrę, jak i cętki. Nam przypadła też do gustu jej zimowa stylizacja z płaszczem, szalikiem i kozakami, które tworzą razem świetny look. Z kolei Cathy Williamson, blogerka 50+, daje dobry przykład, że panterkę można nosić w każdym wieku. Naszym zdaniem wygląda zachwycająco w sukience z tym printem. Na innym zdjęciu zaprezentowała też prostą stylizację z jeansami i rozpinanym swetrem w zwierzęcy wzór. 

zwierzęcy wzórzwierzęcy wzór fot. instagram.com/wendyslookbook

 
 

Buty w zwierzęcy print

Wiele kobiet kocha również buty ozdobione zwierzęcym printem. Bardzo często jest to motyw wężowej, a także krokodylej skóry. Jeśli lubisz przemyślane zestawienia, możesz takie obuwie dobrać do torebki w podobnym stylu. Botki ze zwierzęcym wzorem albo długie kozaki świetnie podkręcą nawet bardzo prostą stylizację. Miłośnicy sportowego obuwia również mogą wypatrywać printów tego typu, bo niektóre marki produkują nawet sneakersy z motywem panterki albo zebry. Wolisz coś mało rzucającego się w oczy, ale w eleganckim stylu? Czółenka z obcasem w panterkę to świetny wybór dla każdej kobiety z klasą!

Duży wybór ubrań ze zwierzęcym wzorem znajdziesz tutaj!