Nasz test butów do biegania Asics GT-2000 9. Sprawdziłyśmy ich wytrzymałość, wygląd i wygodę. Już wiemy, czy warto je kupić!

Wiktoria Nestoruk, D Z
26.10.2020 13:10
Asics GT 2000 9

Asics GT 2000 9 (fot. Wiktoria Nestoruk)

Bieganie to jeden ze sportów, który można uprawiać niezależnie od aktualnej pogody. Jednak trzeba pamiętać, że jak każdy inny wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego przyjarzłyśmy się (i przetestowałyśmy) najnowszy model butów Asics. Już wiemy, czy warto je mieć!

Buty sportowe - nowy model Asics GT-2000 9

Na samym początku warto poruszyć kilka spraw technicznych. Najnowsze buty GT-2000 9 to stabilne obuwie, które wybierane jest przez biegaczy od ponad 30 lat. Decydują się na niego zarówno amatorzy, jak i maratończycy. Asics zapewnia amortyzację, lekkość, wsparcie, ale i wygodę. Buty są przeprojektowane w porównaniu do wcześniejszych modeli. Mają jednoczęściową, siateczkową konstrukcję, dzięki czemu (jak zapewnia producent) idealnie leżą na stopie. Nowa materiałowa cholewka została wzmocniona, aby zapewnić jeszcze lepsze wsparcie podczas biegu i chodu. Na sam koniec krótka informacja o technologii FLYTEFOAM™ i technologii amortyzacyjnej GEL™, zastosowanych w podeszwie środkowej. Mają zapewnić wygodę i redukować wstrząsy wywołane przez podłoże. Jednak jak wiemy to, o czym często zapewnia producent, nie jest prawdą. Jak to jest w przypadku nowych Ascis GT-2000 9?

 

Buty do biegania Asics GT-2000 9 - opinia

Zacznę od tego, że buty testowałam ok. 2 tygodni. Miałam sporo czasu na decyzję, co tak naprawdę mi się w nich podoba, a co ewentualnie bym zmieniła. Najpierw plusy,  bo czy tego chcę czy nie, ich jest naprawdę dużo:

  • świetna wentylacja buta, dzięki czemu stopa cały czas oddycha i się nie poci, 
  • lekkość obuwia; zarówno nosząc je, jak i biorąc je do ręki, praktycznie nie czujemy obciążenia,
  • bardzo dobre dopasowanie do stopy; rozmiar jest tożsamy z tym, który nosimy na co dzień, 
  • wysoka podeszwa, która daje efekt miękkości i lekkości podczas biegu,
  • stabilizacja i amortyzacja, o której do tej pory mogłam pomarzyć! Noga się nie chwieje, pięta jest idealnie ułożona, a śródstopie przylega do podeszwy,
  • elastyczność buta,
  • miękkość w trakcie biegu - stopa nie czuje obciążenia, nawet gdy mocno uderza w podłoże, czujemy, jak byśmy lądowali na trampolinie.

buty Asics GT-2000 9buty Asics GT-2000 9 fot. Wiktoria Nestoruk

Co na minus?

Przyznam szczerze, że będę się tutaj doszukiwała niuansów, które tak naprawdę nie odpowiadają za wygodę i komfort w trakcie biegu, a są jedynie moją subiektywną oceną i ewentualną sugestią przy dobieraniu kolejnej pary butów. Jestem poniekąd rozczarowana designem nowych Asicsów. Po takich modelach jak Novablast czy Patriot, które nie tylko były świetnymi butami do biegania, ale i modnymi sneakersami dla każdego sportowego freaka, czekałam na coś odlotowego. Brakuje mi tu ciekawszej gamy kolorystycznej, modnego akcentu odblaskowego (on także przyczyniłby się do bezpieczeństwa podczas wieczornego biegania), kolorowych sznurówek czy lepszego wykończenia. Widać małe niedociągnięcia w sklejaniu butów.

Oczywiście te minusy to tylko kwestia estetyki, która nie dla każdego jest znacząca przy wyborze produktu, który ma być przede wszystkim funkcjonalny. Całym sercem polecam wam nowe Asicsy GT-2000 9, zarówno jeśli jesteście amatorami, jak i wprawionymi biegaczami. W trakcie uprawiania sportu najważniejszy jest komfort, stabilizacja i przyjemność, którą daje bieganie. Wydaje mi się, że z tymi butami wasze codzienne treningi będą jeszcze przyjemniejsze. 

Nowy model Asics GT-2000 9 oceniam na 9/10!

buty Asics GT-2000 9buty Asics GT-2000 9 fot. Wiktoria Nestoruk