Tę torebkę zaprojektowano dla Diora i jest hitem na Instagramie! Ma bardzo charakterystyczny kształt

Angelika Sobańska, D Z
22.10.2020 16:36
torebka saddle bag

torebka saddle bag (fot. imaxtree.com)

Pojawiła się już w latach '90, ale wróciła w drugiej dekadzie XXI roku. Wiele kobiet ją uwielbia, co widać chociażby na Instagramie. Torebka saddle bag jest nietuzinkowa i łatwo ją rozpoznać po charakterystycznym kształcie. Poznaj jej historię i zobacz, jak ją nosić!

Jeśli jesteś fanką niebanalnych i modnych torebek, to być może już słyszałaś o tym modelu. Torebka saddle bag Dior to jedna z tzw. it bags, a więc prestiżowych i kultowych torebek znanych projektantów, które są obiektem marzeń tysięcy kobiet na świecie. Za sukces odpowiada nie tylko fakt, że pochodzi ona z kolekcji jednego z najważniejszych domów mody na świecie, ale przede wszystkim jej oryginalny, nietuzinkowy kształt! Prezentujemy kilka tańszych modeli, które są bardzo podobne do oryginału.

Jak wygląda torebka saddle bag?

Klasycznej torebki saddle bag, prosto z domu mody Christiana Diora, nie można pomylić z żadną inną. Jej nazwa dobrze określa jej kształt, bo saddle to angielskie słowo oznaczające siodło. Jest asymetryczna, skośnie zmniejszająca się od lewej do prawej strony i ma klapę, co czyni z niej bardzo ciekawy model. Różne marki określają jako "saddle bag" również modele przypominające bardziej listonoszkę, a więc symetryczne i o półokrągłym kształcie. Ta torebka siodło zazwyczaj dostępna jest w wersji małej, ale znaleźć można również te o średniej wielkości. Na pokazach mody prezentuje się ją jako torebkę do ręki, ale również taką, którą można nosić przez ramię niczym tzw. crossbody bag. 

Zobacz modne torebki damskie na Avanti24.pl

Torebki Saddle bagTorebki Saddle bag fot. imaxtree.com

Historia torebki saddle bag Dior

Projekt torebki saddle bag powstał jeszcze w poprzednim wieku, bo w 1999 r, a jej twórcą był John Galliano, w tym czasie dyrektor kreatywny domu mody Dior. Torebka siodło szybko zyskała popularność i okazała się hitem. Stała się marzeniem wielu kobiet oraz ulubionym dodatkiem największych gwiazd, m.in. Beyonce. Później na jakiś czas o niej zapomniano, ale w drugiej dekadzie XXI wieku znów stawała się coraz bardziej popularna. Na fali tego ponownego zainteresowania dyrektor kreatywna Dior, Maria Grazia Churi, stworzyła nową wersję saddle bag Dior, bez większych zmian względem oryginału. W 2018 roku ogłoszono ją najmodniejszą torebką, a jej popularność wcale nie maleje! Najbardziej rozpoznawalnym modelem jest ten pokryty monogramami francuskiego domu mody, który Dior zaprezentował także w 2020 roku. W nowej kolekcji pojawiły się również: torebka saddle bag czarna z ozdobnym paskiem, khaki z połyskującego weluru oraz biała w haftowane, kolorowe kwiaty. Charakterystycznym elementem najnowszych modeli jest materiałowy pasek naszyty na przodzie torebki z napisem "Christian Dior". 

Zobacz też: Na punkcie tych torebek oszalał świat mody! Oto najnowsze propozycje znanej marki

torebki saddle bagtorebki saddle bag fot. imaxtree.com/Dior

torebka saddle bagtorebka saddle bag imaxtree.com/Matteo Scarpellini

Z czym nosić torebkę siodło

Torebka siodło to świetny wybór dla każdej kobiety, która lubi wychodzić poza schematy i chętnie nosi ciekawe akcesoria. Oprócz oryginalnej torebki saddle bag od Diora, w ofertach różnych marek znaleźć można tańsze modele nawiązujące do tego trendu. Mała lub średniej wielkości torebka to propozycja głównie na codzienne wyjścia, spacery lub spotkania ze znajomymi, gdy nie musimy zabierać ze sobą wielu rzeczy. Niewielki rozmiar jest niezwykle komfortowy i stylowy. Torebka saddle bag świetnie pasuje do stylizacji w miejskim stylu. Szczególnie dobrze będzie wyglądać z jesiennym płaszczem, ramoneską lub damską marynarką, ale torebkę saddle bag łączyć można nawet ze sportową bluzą