Buty trekkingowe na sezon jesienno-zimowy! Te modele są wygodne, praktyczne i w dobrej cenie

Wiktoria Nestoruk
08.10.2020 12:59
Salomon Vaya

Salomon Vaya (fot. Salomon)

Buty trekkingowe powinny w sobie łączyć świetne wykonanie, odporność na uszkodzenia oraz wytrzymałość. Warto mieć je w swojej szafie, jeżeli jesteś entuzjastką pieszych wycieczek. Nigdy nie wiadomo kiedy nadaży się okazja na przygodę, prawda?

"Outdoor jest kobietą!" Vaya Women – wszechstronne buty dla kobiet marki Salomon

Marka Salomon oddając hołd kobietom, które są pełne determinacji, odwagi i talentu stworzyła specjalnie wyselekcjonowaną kolekcję outdoorowych butów sportowych. To obuwie jest idealne dla żądnych przygód dziewczyn, które kochają aktywność na świeżym powietrzu. Wypad na trekking w góry, rowerowa wycieczka czy camping nie są już aktywnościami przeznaczonymi tylko dla mężczyzn. Kobiety równie chętnie wybierają się na tego typu wyprawy. Pragną sięgać wyżej, pokonywać wcześniejsze osiągnięcia lub po prostu, miło spędzać czas i podziwiać piękne widoki. Czekają na nowe wyzwania i dbają o swój styl. Marka Salomon połączyła funkcjonalność z modą - tak powstała kolekcja Salomon Vaya. W nowej linii znajdziecie kilka modeli dopasowanych do waszych potrzeb (nie tylko) estetycznych: Vaya, Vaya GTX, Vaya MID GTX, Vaya Blaze TS CSWP oraz Vaya Powder TS CSWP.

Salomon VayaSalomon Vaya fot. Salomon

Vaya Women to buty przeznaczone dla każdej z nas. Znajdą tutaj coś dla siebie kobiety, które dopiero zaczynają przygodę z outdoorem, ale też te, które mają z nią do czynienia od lat. Aktywność na świeżym powietrzu powinna być wykonywana z rozwagą przy pomocy niezawodnego sprzętu. Takiego, który podczas wielogodzinnej lub kilkudniowej wyprawy zapewni wygodę oraz stawi czoła wszelkim wyzwaniom.  Buty Salomon Vaya GTX to dopracowana konstrukcja turystyczna, w której postawiono przede wszystkim na wygodę. Mają być twoją pomocą, nawet w najcięższych warunkach.

Buty trekkingowe SalomonButy trekkingowe Salomon Fot. Salomon

Buty trekkingowe z dobrą amortyzacją

Buty trekkingowe to podstawowy ekwipunek dla każdego turysty, nie tylko tego górskiego. Nie jest łatwo je wybrać, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę mnogość naszych potrzeb. Wybierając sportowe obuwie powinnyśmy zwrócić uwagę na dobry fason, różną wysokość, materiał i rodzaj podeszw. Podstawowymi materiałami, z którego są wykonywane buty trekkingowe są skóra licowa lub zamsz. To one zapewniają przepływ powietrza w bucie, dobre dopasowanie i brak obtarć. Kolejna rzecz, na którą powinnaś zwrócić uwagę to oczywiście cholewka. Na lato polecam tę krótką, jesienią wybierz tę dłuższą. Jeżeli wybierasz się w naprawdę wysokie góry - nie ryzykuj. Zabierz ze sobą buty trekkingowe, które utrzymają twoją stopę i kostkę w jednym położeniu. Nie zapominaj o podeszwie - zwróć uwagę czy ma żłobienia, warstwę zewnętrzną i wewnętrzną. Sprawdź amortyzację i wkładki. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

buty trekkingowebuty trekkingowe fot. eobuwie

Więcej o: