Perfekcyjny makijaż brwi po 50-tce? Ekspertka od ich stylizacji - Ewa Jankowska zdradza tajniki wykonania

Agata Zielińska
30.09.2020 16:10
Makijaż

Makijaż (Fot. Instagram: @Greceghanem)

Brwi to rama twarzy. To dzięki nim rysy stają się wyraziste, a oczy mają odpowiednią oprawę. Podczas makijażu należy poświęcić im dużo uwagi, aby wyglądały identycznie, trzeba jednak pamiętać o tym, by wyglądały naturalnie, a efekt końcowy nie był przerysowany. O to jak wykonać perfekcyjny makijaż brwi po 50-tce zapytałyśmy Ewę Jankowską - stylistkę brwi flagowego salonu Lycon, którą możecie spotkać na warszawskim Powiślu.

Brwi są ramą twarzy dlatego zależy nam, by były wyraziste. Tak bardzo, że często zapominamy o naturalności i próbujemy je udoskonalić na siłę. Efekt jest często odwrotny od zamierzanego i otrzymujemy mocno przerysowane kreski, które różnią się od siebie. Z pewnością wiele kobiet może pochwalić się perfekcyjnymi brwiami, jak o linijki, jednak z pewnością więcej jest tych, które mają na ich punkcie dużo kompleksów. Jednak na rzadkie brwi także są sposoby, by zagęścić je  w sposób naturalny. Najprostszą metodą jest makijaż - potrzebujesz tylko odpowiednich kosmetyków w dobrze dobranych kolorach. Kolor brwi powinien być zbliżony lub o odcień ciemniejszy od nasady włosów. Dla wielu kobiet po 50-tym roku życia brwi potrafią być prawdziwym utrapieniem. O to jak radzić sobie z brwiami i jak je odpowiednio malować zapytałyśmy instruktorkę i stylistkę brwi, którą możecie spotkać w salonie Lycon w warszawskiej Elektrowni Powiśle. 

 

Jak powinny malować brwi dojrzałe kobiety? Odpowiada Ewa Jankowska

""Kobiety najczęściej chcą wyglądać świeżo, lekko i naturalnie. Pamiętajmy, ze najważniejsze jest porozumienie pomiędzy stylista brwi, a tym czego oczekujemy. Nie zawsze rozwiązanie, zaproponowane nawet przez największego specjalistę będzie nam odpowiadać jeśli nie poczujemy, że jest to „Nasze". We wstępnym wywiadzie powinno sie omówić stan brwi, zaplanować zapuszczanie lub zmianę a najczęściej powrót do naturalnego kształtu, możliwości pracy z włosem."

Naturalne brwi u dojrzałych kobiety

"Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem u kobiet dojrzałych jest powracanie do natury. Jest to tez ostatnio bardzo silny trend modowy, osobiście uważam, ze bardzo trafiony. Naturalne brwi to każde brwi ;) nie tylko te super gęste i bushy. Dlatego najlepiej zaobserwować jakie były lub były by te nasze brwi gdybyśmy ich wcale nie stylizowały. Czy włos jest gesty czy cienki, kolor intensywny czy jasny. Brew nie powinna być zbyt cienka, wbrew przekonaniom cienka wysoko uniesiona brew nie liftinguje twarzy, wręcz przeciwnie zbyt duża przestrzeń pomiędzy okiem a brwią może stworzyć złudzenie opadającej powieki, zmęczonego oka."

Sposoby na wyraziste brwi po 50-tce

"Jeśli z wiekiem włosy jaśnieją i wypadają można je odrobinę zagęścić i ożywić poprzez zafarbowanie. Efekt może być naprawdę szokująco naturalny i piękny. Nasze farbki Lycon nadają włosom blasku i nasycenia, kolory są naprawdę bardzo wdzięczne. A ilość odcieni pozwala nam perfekcyjne dopasować farbkę do oczekiwań klientki i dla uzyskania najlepszego efektu. Jesli włos jest bardzo jasny również na rzęsach a natura klientki jest dość wyrazista a oprawa ciemna farbujemy również rzęsy. Zabieg przepięknie odmładza też panów ;)"

"Kolejnym krokiem po koloryzacji jest depilacja. Chyba nie muszę już wspominać jak przyjemny jest zabieg wykonywany woskiem Lycon, szybki i delikatny;) Usuwając niepotrzebne włosy na twarzy oczyszczamy spojrzenie , unosimy oko. Wybieramy najkorzystniejszy kształt i usuwamy niepotrzebny meszek. Skóra wygląda czysto, gładko i świeżo. Spojrzenie jest naturalne i subtelnie podkreślone. Ostre rysy są obciążające dlatego staramy się nadawać brwiom lekkich kształtów. Nie tworzymy przerysowanej lini brwi , raczej pozwalamy włoskom ułożyć sie i pracujemy z włosem."