Chcesz wyglądać szczuplej? Te printy ci w tym pomogą! Zobacz top 3 wzory dla puszystych

Angelika Sobańska
22.09.2020 16:50
wzory dla puszystych

wzory dla puszystych (fot. shutterstock.com)

Każda kobieta chce wyglądać szczupło i zgrabnie, a aby to osiągnąć często decyduje się na odpowiedni fason ubrania. Tymczasem jeśli chcesz wizualnie odjąć sobie trochę kilogramów to warto też sięgnąć po wzory dla puszystych. Zobacz jakie są najlepsze, które ukryją mankamenty!

Wiele kobiet wie, w jakich rodzajach ubrań wygląda najlepiej, a wzory często wybierają podług swojego gustu, nie zawsze myśląc czy wpłynie to na wizualny wygląd ich sylwetki. Tymczasem to właśnie różne rodzaje printów również mogą pomóc wysmuklić talię, zamaskować boczki, wydłużyć dolną partię ciała. O niektórych z nich być może już wiesz, a inne mogą być dla Ciebie nowością!

Jakie wzory dla puszystych? Paski i paseczki

Jednym z najbardziej popularnych wzorów w modzie są paski. W przypadku kobiet są to głównie sukienki w paski, ale również spódnice oraz bluzki i koszule. To również jeden z częściej wymienianych wzorów, który wyszczupla. Które paski wysmuklają? Sprawa nie jest tak prosta, jakby mogła się wydawać! Pasy poziome mogą pogrubiać, ale tylko te szerokie. Dla efektu wyszczuplenia trzeba sięgać po ubrania z cienkimi paskami poziomymi. Zdecydowanie dobry wizualny efekt osiągnięty będzie również dzięki pasom skośnym albo takim rozszerzającym się od pasa w górę oraz od pasa w dół. Świetnym wyborem są też paski różnorodne na jednym ubraniu. Korzystne wzory sukienek dla puszystych to oczywiście też paski pionowe, ale tu również lepiej wybierać cienkie, drobne paski niż te szerokie, bo w przypadku tych drugich można poszerzyć swoją sylwetkę. Najlepiej jak print będzie gęsto ułożony obok siebie, co jeszcze zwiększy dobry efekt.

Zobacz modne sukienki na Avanti24.pl

wzory dla puszystychwzory dla puszystych fot. bonprix.pl

Wyszczuplające wzory geometryczne

Jakie inne wzory dla puszystych są zalecane, aby osiągnąć efekt wysmuklenia sylwetki? Na pewno wszelkie geometryczne, które w tym sezonie również są bardzo modne! Warunkiem jest jednak ich niewielka wielkość. Duże wzory nie wpływają pozytywnie na wygląd sylwetki i mogą wyeksponować właśnie to co chcielibyśmy ukryć. Dlatego kobiety o figurze gruszki, z szerokimi biodrami powinny na tej wysokości unikać np. dużych grochów. Zdecydowanie lepsze będą małe i rozmieszczone blisko siebie. Warto zwracać też uwagę na kolory. Jak wiadomo, ciemne wyszczuplają, dlatego lepiej postawić na czarną lub granatową sukienkę w białe groszki, niż odwrotnie. Takie wzory sukienek dla puszystych pań to m.in. wspomniane już groszki, grochy, kropki, a także modne romby oraz inne, mniej regularne np. cętki.

Zobacz też: Ten element ubioru ukryje wszelkie mankamenty sylwetki! Wybieramy najładniejsze modele polskiej marki

wzory wyszczuplającewzory wyszczuplające fot. bonprix.pl

Wzory dla puszystych - kwiatowe

Kobieca moda nie może obejść się bez kwiatowego wzoru, a jaki wybrać, aby wyglądać dobrze? Tutaj reguła jest taka sama jak w przypadku wzorów geometrycznych, a więc przede wszystkim trzeba unikać dużych printów. Kwiatowe wzory dla puszystych powinny być drobne, dlatego właśnie takich ubrań należy szukać. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie takie sukienki, spódnice i bluzki są obecnie bardzo modne. Oczywiście trzeba się zastanowić, które części ciała chcesz wysmuklić. Jeśli masz wystający brzuch, ale twój biust jest niewielki to dla wyrównania proporcji możesz postawić na górę we wzory dla puszystych większe -  z dużymi kwiatkami, a jako dół stylizacji dobrać jednolitą spódnicę z wysokim stanem

wzory dla puszystychwzory dla puszystych fot. bonprix.pl, grandio.pl