Trendy 2020: eko ubrania. Kolekcja Reserved 'Joyful EcoAware' zachyca designem!

Paulina Bukarewicz/DZ
01.04.2020 15:30
koszulka

koszulka (@reserved)

Ubrania eko to nie tylko współczesny trend, ale także przejaw modowej świadomości. Ekologiczne ubrania produkują już nie tylko autorskie marki, ale także znane sieciówki. Przyjrzałyśmy się kolekcji Reserved 'Joyful EcoAware', która zachwyca. Dodatkowo marka wspiera polską służbę zdrowia. 10% ze sprzedaży każdego produktu z tej kolekcji zostanie przeznaczone na pomoc placówkom zakaźnym w Gdański i Krakowie.

Ubrania ekologiczne lub eko ubrania, czyli jakie? 

"Ekologiczny" to hasło bardzo dziś popularne. Używane w odniesieniu do żywności, mody, kosmetyków. Jakie są ubrania ekologiczne? Jeśli producent chwali się, że jego ubrania są eko lub zostały wyprodukowane odpowiedzialnie, może to oznaczać, że:

  • pochodzą z recyklingu (ponownego wykorzystania surowców), np. liczne kolekcje Stelli McCartney;
  • zostały wyprodukowane z materiału przyjaznego środowisku, np. z organicznej bawełny lub lnu, które uprawiane są w ekologicznych gospodarstwach (bez GMO i nawozów sztucznych); może to dotyczyć także ekoskóry, w produkcji której nie ucierpiało żadne zwierzę; popularną marką, która tworzy innowacyjne, przyjazne dla środowiska torebki z obierek owoców jest Aleksandra.co.
  • są produkowane i sprzedawane zgodnie z zasadami Sprawiedliwego Handlu - oznacza to, że producent spełnia minimalne wymogi społeczne, ekonomiczne i ekologiczne, a rolnicy otrzymują zapłatę nie niższą niż minimalna stawka światowa;
  • producent działa lokalnie - jego działania zamykają się na małym obszarze, co wpływa na redukcję zanieczyszczeń i ograniczenie emisji CO2. 

Polskie marki odzieżowe ekologiczne

Na naszym rodzimym rynku funkcjonuje sporo fajnych marek eko, które są warte polecenia. Są to głównie marki autorskie, takie jak Nago, The Odder Side, Wearso lub Umiar. 

Ekologiczną odzież znajdziesz także w polskiej sieciówce Reserved. Ten rodzimy brand wypuścił niedawno na rynek kolekcję 'Joyful EcoAware', która jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także piękna i niezwykle kobieca. Poniżej kilka propozycji: 

 

Limitowana kolekcja Joyful #EcoAware dostępna jest w sklepie internetowym oraz w najlepszych salonach. Są to ekoubrania stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, do produkcji których marka wykorzystała ekologiczne materiały przyjazne dla środowiska. Marynarka, spodnie i spódnica w fiołkowym kolorze, w kwiatowy wzór, uszyta jest w tkaniny zawierającej w składzie włókno celulozowe pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Jego produkcja odbywa się w obiegu zamkniętym przy wykorzystaniu mniejszej ilości wody i w poszanowaniu środowiska naturalnego. Wykonany z niego materiał jest przewiewny, delikatny dla skóry i biodegradowalny.

W kolekcji znajdują się także piękne i kobiece ekoubrania w wiosennych kolorach. Warto kupić więcej niż jedną rzecz, ponieważ teraz jest dostępna świetna promocja. Drugi produkt kupisz z rabatem -30%!

Perełką jest neonowa koszula uszyta z gładkiej tkaniny z ekologiczną wiskozą i lnem. Do koszuli możesz dokupić także spódnicę w identycznym kolorze. Takiego zestawu nie powstydziłaby się żadna fashionistka. Koszulę i spódnicę możesz nosić jako zestaw lub oddzielnie. Do neonu pasuje jeans oraz ubrania i dodatki w odcieniach bieli. 

Świetnie wygląda także jeansowy kombinezon z domieszką bawełny z recyklingu. Bawełna ta uzyskiwana jest z odpadów produkcyjnych lub ze zużytej odzieży - to sposób, by nadać drugie życie produktom  i ograniczyć zużycie surowców pierwotnych. Wykonany z niej materiał jest przewiewny, przyjazny dla skóry (antyalergiczny) i higroskopijny. Do kombinezonu świetnie pasują sneakersy!

Kolekcja 'Joyful EcoAware'Kolekcja 'Joyful EcoAware' fot. Reserved