Impreza w stylu lat 80. to świetna sprawa! Mamy ubrania i dodatki wpisujace się w modę sprzed kilku dekad

Agata Zielińska/DZ
15.01.2020 12:30
Lata 80

Lata 80 (www.shutterstock.com)

Karnawał w pełni, a co za tym idzie dużo imprez, domówek i eleganckich przyjęć. Gorącym trendem jest organizowanie imprez tematycznych, gdzie goście, dekoracje i muzyka odpowiadają danemu stylowi. Popularna tematyką jest wyprawa do egoztycznych krajów lub podróż w czasie, do np. kultowych lat 80. gdzie na parkiecie rządziło disco, dzwony i tapir! Jak się ubrać na takie przyjęcie, aby wyróżnić się pomysłowością? Przygotowaliśmy zestawy, które zdadzą imprezowy egzamin!

Ubrania w stylu disco dla kobiet i mężczyzn

Jak się ubrać na imprezę w stylu lat 80.? To dość popularny rodzaj przyjęć tematycznych, któremu towarzyszy świetna muzyka np. kultowego zespołu ABBA! Zasada jest prosta - im więcej ognistych, kontrastujących ze sobą barw, połyskującego materiału i pastelowych dodatków, tym lepiej! Dla panów wybraliśmy stylowy strój dresiarza lub supermodną w latach 80. koszulę, którą chciał mieć każdy prawdziwy mężczyzna! 

Kobietom polecamy błyszczące legginsy lub koronkowe rajstopy w jaskrawych kolorach, które idealnie będą pasować do pastelowych body lub jeansowych spódniczek i kurtek. 

Styl discoStyl disco www.shutterstock.com

Dodatki i akcesoria w stylu lat 80. 

Wybierając się na imprezę w stylu disco, nie zapomnij o odpowiedniej charakteryzacji! Włosy w tapir i makijaż z pastelowymi cieniami w roli głównej to podstawa. Jeśli nie jesteś pewna możliwości stworzenia takiej fryzury lub nie chcesz zbytnio obciążyć włosów lakierem, warto zdecydować się na perukę. Do wyboru masz wiele kolorów i modeli wpisujących się w stylistykę lat 80. Poniżej hitowe fryzury, które dumnie nosili panie i panowie 40 lat temu! 

Styl discoStyl disco www.shutterstock.com

Więcej o: