Narzutki damskie - przyjemne i komfortowe okrycie na chłodniejsze dni

AS
09.08.2019 11:40
Narzutki damskie

Narzutki damskie (fot. shutterstock.com)

Narzutki damskie to dobra alternatywa dla swetrów lub bluz. Można się nimi otulić niczym kocem i będą przydatne podczas każdej pory roku. W sklepach odnajdziemy różne fasony: m.in. ciepłe, luźne narzutki, a także eleganckie bolerka do wieczorowych kreacji.

Narzutka damska to dobry wybór gdy jest nam trochę chłodno, ale nie tak bardzo, żeby zapinać się aż pod szyję. Mają za zadanie chronić głównie nasze plecy oraz ramionaNarzutki damskie zgodnie z nazwą po prostu narzucamy na siebie. Ich cechami charakterystycznymi są zazwyczaj luźny krój oraz brak guzików czy innego zapięcia. Wiele kobiet je lubi, bo można się nimi bardzo przyjemnie otulić. Narzutki damskie przydają się podczas każdej pory roku, nawet latem w chłodniejsze dni. W sklepach znajdziemy wiele ich rodzajów - zarówno takich codziennych jak i na specjalne okazje.

Swetry narzutki damskie

Swetry narzutki damskieSwetry narzutki damskie fot. materiał partnera, showroom.pl

Narzutka damska z powodzeniem może zastąpić tradycyjny sweter. Ten rodzaj ubrania zazwyczaj jest dość długi i kończy się za pupą, a czasem nawet w połowie ud. To dobry wybór jeśli wolisz dłuższe swetry niż kończące w pasie. Możesz zdecydować się na swetry narzutki damskie z frędzlami albo takie o prostym kroju. Te pierwsze bardzo wpisują się w obecne trendy! Jeśli zdecydujesz się na jednokolorową narzutkę w prostym stylu to będzie ona bardzo uniwersalna i można założyć ją do wszystkiego - czy to będzie sportowe ubranie czy letnia sukienka. To bardzo praktyczna część garderoby na spacer lub np. siedzenie przy ognisku chłodnym wieczorem. 

Narzutki damskie z kapturem

Narzutki damskie z kapturemNarzutki damskie z kapturem fot. pakuten.pl

W sklepach odnajdziemy również narzutki damskie z kapturem. Mogą być przydatne podczas chłodnej, wietrznej pogody, szczególnie jeśli masz wrażliwe uszy na tego typu warunki. Ponadto jesteś zawsze przygotowana na ewentualny niewielki deszcz. Tego typu narzutka może zastąpić płaszcz wczesną jesienią i w dodatku możesz zrezygnować z przejściowego nakrycia głowy, jeśli takie zazwyczaj nosisz. 

Narzutki damskie duże rozmiary

Narzutki damskie duże rozmiaryNarzutki damskie duże rozmiary fot. bonprix.pl

Ten typ okrycia wierzchniego to także dobry wybór dla kobiet o puszystych kształtach, które bardzo często nie lubią dopasowanych ubrań. Luźny krój sprawi, że takie osoby będą czuć się bardzo komfortowo i nie muszą obawiać się, że coś może je opinać. Narzutki damskie w dużych rozmiarach znajdziemy w wielu sklepach.

Eleganckie narzutki damskie

Eleganckie narzutki damskieEleganckie narzutki damskie fot. fokus.pl, bonprix.pl

Eleganckie narzutki damskie to głównie bolerka, które zakładane są do wieczorowych kreacji, np. weselnych. Mogą być alternatywą do klasycznych marynarek i żakietów, jeśli nie chcemy tak bardzo zasłaniać wizytowego stroju. W przeciwieństwie do codziennych narzutek, są one krótkie i ich głównym zadaniem jest delikatne ogrzanie ramion. Często przydają się, gdy podczas np. wesela chcemy wyjść na zewnątrz sali lub gdy za bardzo dokucza nam klimatyzacja wewnątrz. Eleganckie narzutki dodatkowo potrafią dodać jeszcze większej klasy naszej kreacji. W sklepach znajdziemy m.in. satynowe i koronkowe bolerka, ale również takie z grubszych materiałów. 

Więcej o: