Lee, Wrangler, Levi's - klasyczny denim zawsze modny

Adrianna Olejnik
01.02.2018 16:00
jeansy

jeansy (Fot. materiały partnerów)

Jeans króluje w szafach mężczyzn i kobiet od wielu dekad. Liderami rynku są trzy marki: Lee, Wrangler oraz Levi's, których spodnie i inne ubrania to gwarancja jakości i ponadczasowego stylu.

Lee

Lee to najbardziej znana marka produkująca odzież z denimu. Pierwsze jeansy z zamkiem błyskawicznym z metką Lee stały się bestsellerem, który do dziś noszą kobiety i mężczyźni na całym świecie. Marka nie przestaje zaskakiwać - nowa kolekcja Lee na sezon wiosna/lato 2018 to powrót do lat '90 - żywe kolory, detale oraz denim w kolorze spranego indygo. Czerpiąc z historii Lee kształtuje trendy w przemyśle odzieżowym, zdobywając kolejne rzesze fanów.

jeansy Leejeansy Lee Fot. materiały partnerów

Wrangler

Markę Wrangler zna każdy wielbiciel jeansu. Za jej światowym sukcesem stoi... Polak! Bernard Lichtenstein w 1937 roku zamknął firmę w Łodzi i przypłynął do Filadelfii. Popularność zyskał dzięki szyciu ubrań dla kowbojów - koszula z zatrzaskami, do dziś będąca wizytówką marki, stała się ich ulubionym elementem garderoby. Rodeo Ben, bo tak nazwali Lichtensteina kowboje, nawiązał współpracę z firmą Blue Bell, której nazwę zmieniono na Wrangler, a jej metki rozpoznawalne są do dziś na całym świecie. Ponadczasowe i trwałe koszule i spodnie to inwestycja na lata.

jeansy Wranglerjeansy Wrangler Fot. materiały partnerów

Levi's

Wymyślone przez niemieckiego imigranta Leviego Straussa kombinezony jeansowe, których potrzebowali pracujący przy budowie Kanału Panamskiego robotnicy, swoją wytrzymałością podbiły serca masowego odbiorcy. W latach dwudziestych XX wieku odzież z denimu pokochali Amerykanie, a z czasem cały świat. Dziś jeansy Levi's to ikona popkultury i wieczne modny element codziennego stroju. 

jeansy Levi'sjeansy Levi's Fot. materiały partnerów

Na czym polega zmowa kolorów?

Więcej o: