Ten kolor to hit sezonu! Jak nosić żółty zimą?

Kasia Żechowicz
28.11.2017 11:00
Żółty - tytułowe

Żółty - tytułowe (Imaxtree / Kolaż Avanti24)

Choć wielu kojarzy się ze słonecznym latem, żółty w tym roku jest kolorem zimy! Jakie ubrania w tej barwie wybierać i na jakie okazje żółty jest najlepszym kolorem? Podpowiadamy!

Żółty to ciepły kolor, kojarzący się z energią i optymizmem. Jako swój ulubiony wskazują go osoby ekstrawertyczne i towarzyskie, ale w tym sezonie żółty mogą nosić wszyscy! Projektanci udowadniają, że żółć to z jednej strony niezwykle efektowna barwa nosząca znamiona ekstrawagancji, z drugiej - niemal neutralna baza do pięknych, zimowych stylizacji.

Kolor żółtyKolor żółty Źródło: Imaxtree / Kolaż Avanti24

Instytut Pantone wyróżnia w szczególny sposób jeden z odcieni "lemon curry". Widzieliśmy go w kolekcjach Bottega Veneta, Hermes czy Byblos. Na przystępną modę przełożyły go takie sklepy sieciowe jak Promod (świetne, grube swetry z wysokim kołnierzem) czy Reserved (dzianinowy płaszcz). W nieco mocniejszych, prawie jaskrawych wariantach widzieliśmy go natomiast u MSGM i Calvina Kleina. Podczas "fashion weeków" na ulicach Mediolanu, Nowego Jorku i innych stolic mody roiło się od stylizacji z żółtymi elementami. Najczęściej spotykane były bluzy i swetry (model podobny do tego ze zdjęcia znajdziesz w Mango), sztuczne futra, płaszcze oraz długie, kwieciste sukienki. Poniżej garść inspiracji oraz dużo żółtych ubrań i dodatków, które wykorzystasz zimą.

Więcej żółtych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti         

Więcej o: