20 maja obchodzimy Levi's 501 Day. Zobacz stylizacje z kultowymi jeansami!

Beata Aduckiewicz
20 maja to światowy dzień kultowych jeansów Levi's 501. Przygotowaliśmy więc trzy stylizacje z najsłynniejszymi levisami w roli głównej. Zobacz!

Czy wiesz, że pierwsze oryginalne jeansy powstały 20 maja 1873? Zostały one zaprojektowane przez Leviego Straussa we współpracy z Jacobem Davisem. Wpadli oni wtedy na pomysł połączenia materiału miedzianymi nitami, które umieścili w miejscach najbardziej narażonych na obciążenie. Pomysł ten został opatentowany 20 maja i w ten sposób powstały pierwsze oryginalne jeansy Levi's 501 . Z początku występowały tylko w wersji męskiej, jednak wraz ze zmieniającą się modą powstało wiele nowych fasonów, w tym także i damskich. Gwiazdy show biznesu oraz fani mody na całym świecie oszaleli na punkcie tego modelu.

Oryginalne 501 mają normalny stan i regularne dopasowanie w udach. Nogawka jest prosta na całej długości. W styczniu tego roku marka wprowadziła nowy fason - 501 Skinny - spodni damskich z lekko podwyższonym stanem i wąską nogawką.

Obecnie mija 140 lat Levi's 501 . W związku z tym marka przygotowała liczne zniżki oraz promocje na ten model jeansów. Przykładowo każdy, kto odwiedzi jeden z salonów Levi's w dniach 19-20 maja ma szansę na darmowe spersonalizowanie swoich jeansów, zdobycie ciekawych rabatów oraz otrzyma gratisy w postaci naszywek i patchów. Naprawdę warto! Ja dla zachęty przygotowałam trzy wiosenne stylizacje z jeansami Levi's 501 .

Levi's 501 - smart casual

Levi's 501 - smar casual / kolaż: mat. partneraLevi's 501 - smar casual / kolaż: mat. partnera Levi's 501 - smar casual / kolaż: mat. partnera Levi's 501 - smart casual / kolaż: mat. partnera

Pierwsza stylizacja z kultowymi levisami 501 to sportowe zestawienie z nutką elegancji. Wybrałam tutaj jeansy Levi's 501 CT w jasnym kolorze i połączyłam je z koszulową bluzką w paski o podobnym odcieniu. Do tego dobrałam białe tenisówki oraz, dla ożywienia kolorystyki, dodałam jeszcze czerwoną torebkę na ramię. Całość uzupełniłam złoto-biały zegarkiem i kolczykami.

Levi's 501 i bluzka hiszpanka

Levi's 501 i bluzka hiszpanka / kolaż: mat. partneraLevi's 501 i bluzka hiszpanka / kolaż: mat. partnera Levi's 501 i bluzka hiszpanka / kolaż: mat. partnera Levi's 501 i bluzka hiszpanka / kolaż: mat. partnera

Jeansy Levi's 501 posiadają nieco męski fason, ale znajdą się też takie modele, które są bardziej przystosowane do kobiecych kształtów. W drugiej stylizacji wybrałam model o zaokrąglonych biodrach i zestawiłam go z modną, pomarańczową bluzką z dekoltem carmen. Do tego dopasowałam beżowe czółenka i beżową torebkę. Uzupełnieniem są długie kolczyki oraz delikatna bransoletka.

Levi's 501 z czernią i zielenią

Levi's 501 czerń i zieleń / kolaż: mat. partneraLevi's 501 czerń i zieleń / kolaż: mat. partnera Levi's 501 czerń i zieleń / kolaż: mat. partnera Levi's 501 czerń i zieleń / kolaż: mat. partnera

W ostatnim zestawieniu zdecydowałam się na jeansy Levi's 501 o patchworkowym designie i zestawiłam je z czarną, koronkową bluzką. Aby nadać stylizacji trochę koloru, dobrałam jeszcze zielone sandały na obcasie oraz biżuterię z zielonymi elementami. Torebkę proponuję wybrać klasyczną, na przykład czarny kuferek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.