US Open trwa - szykowne stylizacje nie tylko dla tenisistek

Kasia Żechowicz
07.09.2016 12:00
US Open trwa

US Open trwa (Avanti24)

Jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, US Open to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również towarzyskie i...modowe! Podczas rozgrywek mamy szansę obserwować coraz różnorodniej ubranych graczy, jak również odpowiednio wystylizowaną publiczność. Zobacz nasze stylizacje nawiązujące do US Open i zainspiruj się!

Us Open trwaUs Open trwa Stylizacja w stylu "tennis chic" Stylizacja na co dzień w stylu "tennis chic"

Sport i moda to dwa światy, które ciągle się przeplatają, a tenis to jedna z tych dyscyplin, która ściśle wiąże się z konkretnym ubiorem. Dziś co prawda większość turniejów zrezygnowało z narzucania graczom dress-code'u w postaci dozwolonych i zakazanych kolorów, ale niektóre wciąż pielęgnuję tę godną podziwu tradycję. Tenisiści to nie tylko sportowcy, ale również członkowie elity, nosiciele pewnych wartości, "twarze" marek, trendsetterzy i idole. Jedną z nich jest Serena Williams - symbol kobiety silnej i niezłomnej, prywatnie znajoma Anny Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue'a, na którego okładce sportsmenka pojawiła się w seksownej granatowej sukience. Niewielu wie, że Serena bardzo interesuje się modą, zaprojektowała nawet własną kolekcję ubrań!

Us Open trwa - stylizacje inspirowane tenisemUs Open trwa - stylizacje inspirowane tenisem Stylizacja inspirowana tenisem z czerwonymi spodniami i białą koszulą Stylizacja inspirowana tenisem z czerwonymi spodniami i białą koszulą

O związkach mody ze sportem bardzo wiele się ostatnio mówiło. A wszystko przez igrzyska olimpijskie w Rio, które również, jakby nie patrzeć zaczynają się od wielkiego pokazu mody! Włoska edycja Vogue'a poświęciła sportowi cały sierpniowy numer, prezentując fotografie z modelką-siłaczką, która podnosi mężczyznę jak sztangę, czy piłkę lekarską. Jednak zarówno w wydaniu papierowym, jak i na stronie internetowej magazynu, tenis został wyjątkowo wyróżniony. Mówiło się o słynnych tenisistkach, ich stylu ubierania i olbrzymim wpływie, jaki tenis miał i wciąż ma na modę.

US Open trwaUS Open trwa Elegancka stylizacja z sukienką w paski Elegancka stylizacja z sukienką w paski

Z okazji wielkiego wydarzenia sportowego, jakim jest US Open, postanowiłyśmy stworzyć stylizacje inspirowane tenisem, jednak nie kierujemy ich tylko do tych, które umieją trzymać rakietę! Plisowane spódniczki, proste sweterki w serek lub rozpinane to dobra opcja zarówno na co dzień, jak i do szkoły, czy do pracy. W naszych stylizacjach znalazły się również jeansy rurki, koszula, duża dwukolorowa torba, żakiet oraz w ostatnim, najbardziej eleganckim zestawie, szykowna sukienka w paski w połączeniu z lakierowanymi czółenkami.

A oto inne części garderoby nawiązujące do tenisa, które znalazłyśmy dla Was w sklepach:

Więcej inspirujących ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: