Modne torebki 2016

Paulina Kruszewska-Zelman
Ten rok przyniesie wiele najróżniejszych trendów w modzie. Nie inaczej rzecz ma się w segmencie dodatków. Jakie będą modne torebki 2016? Sprawdźcie! Na pewno wyłowicie coś dla siebie!

Modne torebki 2016 to zarówno klasyka od Michaela Korsa, jak i listonoszki, torby w stylu boho czy bogato zdobione kopertówki. Projektanci inspirują się różnymi dekadami i nurtami w modzie, czego efektem jest bardzo szeroki wachlarz propozycji.

Modne torebki 2016

Modne torebki 2016 występują w wyjątkowo szerokiej gamie kolorystycznej. Czerń i brąz można uznać za nieśmiertelne. Podobnie beż i camel. Obok nich pojawia się wiele różnokolorowych propozycji. Najbardziej zwraca na siebie uwagę czerwień oraz mocne odcienie niebieskiego. Nie brakuje też delikatnych pasteli, które uzupełnią wiosenne i letnie stylizacje.

Skóra czy zamsz?

Moda na boho jest niemal równoznaczna z powrotem zamszowych torebek. Jednym z najczęstszych zdobień są różnej długości i wielkości frędzle. Najczęściej występują w kolorach ziemi. Brązy są też często stosowane na wygodnych, przewieszanych przez ramię listonoszkach.

Skóra nie odchodzi do lamusa, ale w modelach przeznaczonych na lato 2016 zrobiono siateczkowe lub koronkowe wycięcia. Torebki wyglądają z nimi dużo lżej i bardziej swobodnie. Propozycją do pracy i na eleganckie wyjścia będą szykowne kuferki.

Modne torebki 2016 są pełne błysku. Dzieje się tak za sprawą licznych cekinów, blaszek i innych połyskujących elementów, z których chętnie korzystają projektanci. Ten nowy trend stanowi nawiązanie do szalonych lat 70. i 80. Za jego sprawą nawet najprostsze formy zmieniają się nie do poznania i stają dodatkiem, który stanowi o całości stylizacji.

Bogactwo trendów

Tak jak kolorystyka i materiały, również kształty toreb są bardzo zróżnicowane. Nawet wśród kopertówek możemy wyróżnić duże koperty, misternie zdobione szkatułki oraz proste formy. Na co dzień coraz rzadziej będziemy nosić duże torby typu shopper. Ich miejsce zajmą zgrabne kuferki oraz małe i wygodne listonoszki. Pojemne torby idealnie wpisują się natomiast w styl boho.

A Wy jakie torby będziecie nosić w tym roku?

Po więcej modowych inspiracji zajrzyj na SZAFENCJĘ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.