Czym myć twarz: ciepłą czy zimną wodą? Okazuje się, że temperatura ma znaczenie

W sieci wiele pisze się o tym, jaką wodą powinniśmy myć włosy. Zapominamy jednak, że temperatura ma także znaczenie przy codziennej pielęgnacji twarzy. W takim razie ciepła czy zimna woda? Odpowiadamy!

Nie musimy nikogo przekonywać, że codzienna pielęgnacja skóry to klucz do jej pięknego i zdrowego wyglądu. Okazuje się, że nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków ma wpływ na jej jakość oraz kondycję. Jeśli uwielbiasz gorącą wodę, musimy cię zmartwić – to nie jest najlepszy wybór. Przez wysoką temperaturę wysuszasz i podrażniasz skórę. Dzięki niej pory się otwierają, jednak jeśli po oczyszczeniu twarzy nie przemyjesz twarzy znacznie chłodniejszą wodą, nie zamkną się z powrotem, a to może sprawić, że pojawią się wypryski i zaczerwienienia.

Mycie twarzy pod bieżącą wodąMycie twarzy pod bieżącą wodą fot. Shutterstock

Na co dzień najlepiej jest myć twarz chłodną wodą. Dzięki temu nie tylko łagodzimy podrażnienia, ale też w naturalny sposób przygotowujemy skórę do następnych kroków codziennej pielęgnacji. Dobrze jest także umyć twarz zimną wodą przed wykonaniem makijażu. Dzięki temu kosmetyki lepiej się aplikują i później pięknie prezentują się na cerze. Warto także wspomnieć o tym, że używając w codziennej pielęgnacji chłodnej wody, poprawiamy krążenie krwi i ujędrniamy skórę. Niska temperatura wody może także pomóc w redukcji obrzęków i sińców pod oczami. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić ze zbyt zimną wodą. W przypadku cery tłustej i mieszanej zbyt niska temperatura może doprowadzić do zwiększenia wydzielania sebum z gruczołów łojowych, a w konsekwencji do pojawiania się nowych wyprysków i zapchania porów.

Zobacz też: najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.