To najmodniejsza fryzura na zimę 2020. Wygodna, praktyczna i efektowna. Idealna dla każdego rodzaju włosów!

Beata Aduckiewicz
01.12.2020 17:30
collarbone bob

collarbone bob (collarbone bob)

Collarbone bob to jedna z najmodniejszych fryzur tego sezonu. Kobiety pokochały ją za praktyczność i łatwość w pielegnacji. Zainspiruj się i znajdź swoją ulubioną wersję!

Szukasz modnej fryzury na zimę 2020? Obecnie większość kobiet lubi stawiać na wygodę. Zimą nieco trudniej dbać o włosy, dlatego wiele kobiet decyduje się na ich podcięcie, aby nie niszczyły się od szalików czy kurtek z suwakiem. Praktyczna fryzura, która wygląda stylowo, to więc strzał w dziesiątkę. Te dwie cechy łączy w sobie collarbone bob. To cięcie, które jest modne już od jakiegoś czasu, a w tym sezonie zyskuje sobie jeszcze więcej zwolenniczek. 

Zobacz świetne kosmetyki do pielęgnacji włosów! 

Collarbone bob - dla kogo? 

Collarbone bob to przedłużona wersja klasycznego boba. Jak sama nazwa wskazuje (collarbone - z języka angielskiego oznacza kości obojczykowe), to włosy sięgające mniej więcej na wysokość obojczyków. Taka fryzura będzie doskonała dla każdej kobiety, która chce nieco odświeżyć swój look oraz zadbać o zniszczone końcówki włosów. Będzie idealna dla owalnego, kwadratowego lub pociągłego kształtu twarzy. Nie sprawdzi się jednak, jeśli masz okrągłą twarz i pełniejsze policzki. Nie będzie także dobrym wyborem dla kobiet o wysokim czole. 

Cięcie collarbone bob sprawia, że włosy wyglądają elegancko i na zadbane. Taka fryzura sprawdzi się zarówno dla gęstych, jak i cienkich włosów.  

Collarbone bob - proste włosy 

Do wyboru masz tak naprawdę dwie wersje tej fryzury. Może to być bob z prostymi włosami. Cięcie, w którym proste włosy sięgają do wysokości obojczyków wygląda naprawdę stylowo. Prosty collarbone bob doskonale sprawdzi się na każdą okazję - na co dzień, do pracy, jak i na specjalne wyjścia. W tej wersji możesz również pokusić się o grzywkę na bok, co stworzy niebanalny wygląd. Fajnie wyglądać będzie również bob z refleksami lub pasemkami czy modnym sombre. 

Zobacz też: modny bob z grzywką na bok!

 
 

Collarbone bob - falowane włosy 

Inną opcją jest collarbone bob z falowanymi włosami. Fale stworzą romantyczny i bardzo kobiecy look. Dodatkowo pofalowane włosy w tej fryzurze stworzą efekt większej objętości. Jeżeli więc z reguły narzekasz na cienkie i płaskie włosy, postaw na tę wersję! Możesz też pofalować tylko pasma z przodu, a resztę zostawić wyprostowaną. Stworzysz w ten sposób ciekawą fryzurę na różne okazje. 

Zobacz też: jak zrobić fale na włosach!