3 kroki w codziennej pielęgnacji skóry. Zapamiętaj je, a twoja cera będzie ci wdzięczna!

Paulina Żmudzińska
26.10.2020 13:48
Uśmiechnięta kobieta

Uśmiechnięta kobieta (Instagram @beorganic.beyou)

Dermatolodzy i kosmetolodzy od lat zachęcają do wprowadzenia w swojej codziennej pielęgnacji 3 kroków, które zapewnią piękną i zdrową skórę. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, jednak nie bez znaczenia jest też kolejność ich wykonywania! Sprawdź, jakich błędów unikać!

Krok pierwszy: oczyszczenie

Odpowiednia pielęgnacja twarzy krok po kroku zapewni ci piękny wygląd i promienną cerę bez niedoskonałości. Krok pierwszy i jednocześnie najważniejszy to oczyszczenie! Bez zmycia makijażu nie powinniśmy się nigdy kłaść spać, bo to właśnie w nocy, nasza skóra odpoczywa i wchłania najwięcej składników. Po demakijażu warto umyć naszą twarz żelem lub pianką oczyszczającą. Dzięki temu zapobiegamy powstawaniu zaskórników i dogłębnie usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. Bez odpowiedniego przygotowania cery do dalszej pielęgnacji nie uzyskamy upragnionych efektów, często też zmagając się dodatkowymi niedoskonałościami.

 

Krok drugi: tonizacja

O stosowaniu toniku zapomina zdecydowana większość z pań! Ten krok jest niezwykle ważny w codziennej pielęgnacji twarzy, ponieważ przywraca naturalne pH naszej skórze. Dzięki takim kosmetykom cera staje się odświeżona i jeszcze lepiej oczyszczona. W tym miejscu warto także wspomnieć o czynnościach, które nie wykonujemy codziennie. Chodzi oczywiście o nakładanie maseczek. To nie tylko doskonałe źródło składników odżywczych dla naszej cery, ale także relaks po ciężkim dniu. Wykonywania 1-2 razy w tygodniu może zdziałać prawdziwe cuda.

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy Instagram @beorganic.beyou

Krok trzeci: krem

Ulubiony krem nakładamy na samym końcu naszej codziennej pielęgnacji. Odpowiednio przygotowana skóra wchłonie składniki naszego kremu niczym gąbka. Krem powinien być dostosowany do potrzeb naszej cery, dlatego tak ważna jest ocena, jaki typ skóry mamy. Polki najczęściej sięgają po kosmetyk o właściwościach nawilżających, dzięki czemu cera jest promienna i przez długi czas zachowuje swoją elastyczność i delikatność. Nie zapominajmy także o bardzo wrażliwej części naszego ciała, a mianowicie skórze pod oczami. To właśnie tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki!

 

Więcej kosmetyków do pielęgnacji znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • holka_90

    Oceniono 5 razy -1

    tez wybieram naturalne eko kosmetyki i tak wpadlam na linie eco nature z bielendy. Tak mi przypasowaly te kremy ze to jest bajka - moja skora jest w koncu odopowiednio nawilzona i silnie odzywiona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX